Спортивний калейдоскоп

«Ворскляни» повертаються з відпустки

Закінчуються зимові канікули у гравців полтавської «Ворскли». З новими силами футболісти повертаються до тренувального процесу, відпочивши і знявши психологічну напругу в колі рідних і друзів. А у родині капітана «ворсклян» Володимира Чеснакова перед Новорічними святами народилася донечка. «Дівчинку назвали Вірою. Це третя дитина родини Чеснакових. Подружжя Володимир та Ірина вже виховують двох хлопчиків – Максима і Микиту», – повідомила прес-служба клубу.

Головна команда «біло-зелених» збереться у Полтаві 15 січня, цього ж дня проведе і перше тренування. У наступні кілька днів футболісти пройдуть поглиблене медичне обстеження, а також тренуватимуться на свіжому повітрі й у фітнес-клубі. 20 січня «Ворскла» візьме курс на турецьку Анталію, де проходитимуть зимові навчально-тренувальні збори команди. Перший етап триватиме до 3 лютого, а другий розпочнеться 7-го. Під час цієї частини навчально-тренувального збору до «основи» приєднається молодіжний склад команди (U-21). Нагадаємо, що молодіжка «Ворскли» U-21 завершила 2019 рік на першій сходинці турнірної таблиці чемпіонату України. Про кількість спарингів та імена суперників повідомлятиметься додатково, зазначається на офіційному сайті «Ворскли». В Україну «ворскляни» планують повернутися 21 лютого. І майже одразу їх очікує перше нелегке випробування в новому році – матч на виїзді проти київського «Динамо».
Сподіваємося, ювілейний для клубу рік (футбольний колектив, правонаступником якого нині є «Ворскла», утворено 65 років тому) буде більш вдалим для полтавської команди, ніж рік, що минув. До речі, 5 січня 1955 року вважається загальноприйнятою датою народження колективу, що передавав естафету нинішній «Ворсклі». У різні часи полтавська команда мала різні назви: «Колгоспник» (1955–1964), «Колос» (1965–1967, 1973–1982), «Сільбуд» (1968), «Будівельник» (1969–1972), «Ворскла» (1984–2003), «Ворскла-Нафтогаз» (2003–2005), з 2005-го – «Ворскла».
«Відомий історик футболу Полтавщини Анатолій Ломов відносно недавно знайшов документ, який відкрив нові факти створення першої футбольної команди, правонаступницею якої є «Ворскла». У постанові за № 9 Республіканської Ради добровільного сільського спортивного товариства «Колгоспник» йдеться «Про створення штатної футбольної команди майстрів з футболу ДССТ «Колгоспник» Полтавської області». Полтавську обласну Раду вищеназваного товариства згідно з постановою зобов’язали створити команду майстрів із 1 квітня 1955 року. Вказали також і бюджет команди у розмірі 399 тисяч карбованців. Документ затверджено в Києві 30 березня 1955 року. Не вважаємо за доцільне змінювати дату святкування народження команди, що проіснувала понад півстоліття. Лишень додаємо думку автора історичної знахідки. З днем народження, рідна командо! – зазначається в повідомленні прес-служби клубу.

Анатолій ПЕТРЕНКО,
за матеріалами vorskla.com.ua

Поділися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Добавить комментарий