Пасха

“Воскрес Христос, і радіють ангели. Воскрес Христос, і життя живе“”

До найурочистішої зустрічі Світлого Христового Воскресіння – у храмах – долучилися сотні тисяч наших краян. У Полтаві найбільше людей відвідали святкові богослужіння у Свято-Макаріївському кафедральному соборі УПЦ та Свято-Успенському кафедральному соборі УПЦ КП. Велелюдно було тут усю святкову ніч.
Ближче до ранку полтавці родинами шикувалися навколо храмів, вітали одне одного “Христос Воскрес – Воістину Воскрес!”, запалювали свічки й раділи щедрості, з якою священики окроплювали і їх самих, і традиційні паски-крашанки святою водою.
У храмах люди ставали причасниками духовної радості. Народні ж традиції підготовки до Великодня в області пошанували заздалегідь, на численних культурно-мистецьких дійствах, які тривали протягом тижня.
Як і велять українські звичаї, у центрі уваги передвеликодніх заходів була писанка – диво дивне, загадки якого протягом предовгих століть не вичерпуються, а краса не тьмяніє. Обласний проект “Полтавщина Великодня” зібрав охочих не тільки помилуватися витворами майстрів, а й самим навчитися писанкового розпису. Майстер-класи підготували співробітники кафедри основ виробництва та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка. Відвідувачам усіх поколінь запропонували також виставку “Великодній вернісаж”, а дітям – святковий квест. Серед організаторів – управління сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, КУ “Обласний молодіжний центр”.
Не менш яскраво за попереднє дійство, відвирував і традиційний для Полтави дитячий фестиваль композицій “Великодня писанка”, в якому взяли участь навчально-виховні та позашкільні заклади освіти міста. Свято розгорталося на Театральній площі. Серед презентованих великодніх композицій найкращими визнали дві – створені в СНВК №86 та гімназії №13.
У Полтавському художньому музеї (Галерея мистецтв) імені М. Ярошенка відкрили Великодню виставку, на якій представили доробки понад 300 вихованців естетичних шкіл міста – малюнки, витинанки, кераміка, вишивка, бісероплетіння… У день відкриття у музеї діяли також майстер-класи зі створення великодньої атрибутики.
Тим часом витвори знаних митців та майстрів народних промислів полтавцям та гостям міста презентували на традиційній художній виставці у Художньому салоні.
* * *
У Світлий понеділок, 9 квітня, в Полтаві тисячі людей “погостили” на Соборному майдані, де яскравими барвами вигравали обласний фестиваль “Свято Паски” Полтавської єпархії УПЦ КП та благодійний Великодній ярмарок, організований ГО “Команда небайдужих”. Відкрив дійство архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір.
До участі в фестивалі долучилися парафії із різних куточків області, які підготували творчі номери та великодні композиції. Переможцями журі визнало вихованців дитячого центру “Духовна застава”, що діє при храмі на честь ікони “Всіх скорботних радість” у Кременчуці.
На благодійному Великодньому ярмарку гостям пропонували смачну кухню та майстер-класи з декоративно-прикладного мистецтва. Просто неба розгорнулася також виставка творчих робіт студентів Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка. На спеціально облаштованій сцені кипіло концертне дійство.
Під час ярмарку волонтерам вдалося зібрати понад 47 тисяч гривень. За попередніми планами, суму мають розділити на три доброчинні справи: на закупівлю обладнання для Полтавської міської дитячої клінічної лікарні (разом із благодійним фондом “Серце до серця), підтримку пораненого бійця та ремонт транспорту військових із зони АТО.
* * *
У Карлівці другий день Пасхи був позначений проведенням обласного свята та виставки-конкурсу “Воскресни, Писанко!”. Численні гості з’їхалися до райцентру з усіх усюд, щоб укотре згадати легендарного карлівця, заслуженого майстра народної творчості Ігоря Ніколаєвського, який заклав підвалини відродження писанкарства на Полтавщині, та познайомитися з продовжувачами його справи у дні теперішньому.

Вікторія КОРНЄВА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий