Восьмигранники…  тепла

Восьмигранники… тепла

З початком осені ціна на газ для побутових споживачів почала стрімко рости. А якщо додати до цього ціну на транспортування, виходить кругленька сума. Хоч-не-хоч, а економити на опаленні селянам доводиться завжди, тож у селі Соснівка Гадяцького району створено підприємство, яке взялося виготовляти деревні брикети, інформує видання Гадяч.Сity.
Товариство «Маяк» перш за все знають як виробника сільгосппродукції. Але рік тому на підприємстві відкрили ще й виробництво паливних брикетів.
«На території господарства було чимало чагарників, дерев, що виросли самосівом. Ми вирішили облагородити територію і зробити санітарну очистку. Деревини, гілок було так багато, що ми не знали, що із ними робити. Вивезти таку кількість дерева не було сенсу. І тоді задумалися про переробку деревини. Нині ми можемо виготовляти брикети як із деревини, так і з відходів рослинництва, можемо змішувати ці дві сировини. А от деревину використовуємо лише із твердих порід», – розповідає директор ТОВ «Маяк» Юрій Дундич.
Лінію із виготовлення паливних брикетів купили у Києві, за щепорізом поїхали аж у Львів. Так не лише вирішили питання із відходами, а й створили три робочі місця. На виробництві задіяні три робітники: два оператори, які працюють безпосередньо на лінії, та один оператор, який засипає подрібнену сировину на лінію. За сировину правлять не лише відходи від санітарної очистки, а й рештки від сільськогосподарського виробництва.
Зараз на ринку деревних брикетів є три види «гравців» – Nestro, або круглий паливний брикет, RUF – цеглинка і Pini Kay – восьмигранник (або чотиригранник чи шестигранник) із отвором. Саме останній вид виготовляє ТОВ «Маяк».
Pini Kay на сьогоднішній день – найвисокотехнологічніше паливо, адже дає найбільший коефіцієнт корисної дії. На підприємстві порахували: одна тонна паливних брикетів Pini Kay заміняє три куби дров. У числовому відповіднику це виглядає так: якщо дубові дрова дають до 2500 ккал, то Pini Kay – вдвічі більше – 5000 ккал на годину. Втім, розраховувати на швидку віддачу від брикетів не доводиться. Щоб відчути перевагу деревних брикетів над дровами, потрібно спалити їх не менше 20 кілограмів.

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий