Вознесіння Господнє

Вознесіння Господнє

Свято Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа в Небесні Оселі відзначається християнами на сороковий день після Великодня і завжди припадає на четвер. Цього року це 10 червня.
Після Вознесіння в церквах уже не вітаються словами «Христос Воскрес! Воістину Воскрес!». Із храмів цього дня виносять плащаницю.
Як свідчить Євангеліє, Господь Ісус Христос після Воскресіння впродовж сорока днів неодноразово являвся Своїм учням і в розмовах зміцнював їхню віру, переконував та повчав. А після закінчення цього терміну зібрав апостолів у передмісті Єрусалима та повів до Єлеонської гори. Тут Спаситель благословив їх і Вознісся на Небо. Серед свідків Вознесіння була також Богородиця.
Євангеліст Марк пише про цю подію так: «Ісус зібрав Своїх учнів і сказав: «Ідіть же по всьому світу та проповідуйте Євангеліє. Хто увірує, той буде спасенний, а хто не увірує, то буде осуджений. Ім’ям Моїм виганятимуть бісів, на хворих будуть руки класти і добре їм стане…» Промовивши ці настанови, Господь вознісся на Небо і возсів праворуч Бога-Отця.
Тоді ж до апостолів явилися два Ангели та сповістили, що в майбутньому Месія знову прийде на землю видимим чином, щоб судити живих і мертвих. Так було виголошено пророцтво про Друге Пришестя Христа.
Нині на Єлеонській горі у Єрусалимі, на місці Вознесіння Господнього, стоїть проста каплиця у вигляді круглої ротонди, без прикрас. Усередині каплиці знаходиться камінь із відбитком ступні Христа.
За християнським вченням, свято Вознесіння символізує перемогу обожненої людської природи, її причетність до таїни Трійці. Вознесіння є днем не стільки прощання з Христом у тілі, скільки зустрічі із Ним як вічним Главою Церкви. Святитель Іоан Золотоустий писав: «Сьогодні ми стаємо спадкоємцями Небесного Царства, ми, що не вартуємо й земного, виходимо на небо й наслідуємо престол Царя і Господа».
У нашому народі колись була поширена спрощена назва цього свята – Вшестя. Господині до цього дня обов’язково випікали особливе печиво у вигляді драбинок чи виліплювали драбинку на пирогові-завиванці. Селяни обходили свої посіви, щоб порадіти сподіванням на новий урожай і визначитися, з якою роботою слід поквапитися, бо ж невдовзі почнуться Зелені свята.

Підготувала Вікторія КОРНЄВА.

Поділися:

Добавить комментарий