Вознесіння Господнє

Вознесіння Господнє

Одне з дванадцяти свят, які присвячені головним подіям євангельської історії, – Вознесіння Господнє – Православна Церква відзначає на сороковий день після Великодня. Нинішнього року це 2 червня. Свято завжди припадає на четвер.

Після Воскресіння Господь наш Ісус Христос іще сорок днів перебував на землі. Спаситель неодноразово поставав перед Своїми учнями, щоб зміцнити їхню віру і підготувати до Зішестя Святого Духа на них: «…являв Себе живим з багатьма вірними доказами, протягом сорока днів являючись їм i говорячи про Царство Боже» (Діян. 1:3).
У день Вознесіння Господь зібрав апостолів у Віфанії (передмістя Єрусалима), на горі Єлеонській. Христос благословив їх і – як був, у плоті – вознісся на небо. Вознісся туди, де належить Йому бути і де Він повинен приготувати місце для нас: «…Я йду приготувати місце вам» (Ін. 14:2).
Святий Іоан Золотоуст у своїй проповіді на Вознесіння казав: «Сьогодні людський рід повністю примирений з Богом… Ми, що були недостойні жити на землі, – вознесені на небо. Сьогодні стаємо наступниками небесного царства, ми, що не варті й земного, – виходимо на небо і успадковуємо престол Царя і Господа. А людська природа, перед якою херувим боронив рай, піднесена тепер понад усякого херувима».
Церква вчить, що Своїм Вознесінням на небо Син Божий відкрив нам шлях до небесної обителі. Проте чи підемо ми цим шляхом, чи зупинимося де-небудь на півдорозі, залежить лише від нас. Від наших зусиль до особистого вдосконалення, до перемоги над пристрастями, від нашої готовності до тернистого сходження на висоту християнських чеснот і чистоти.
Свято Вознесіння Господнього – останній день, коли можна вітатися словами «Христос воскрес!». Опісля це вже заборонялося, бо у храмах ховають плащаницю.
У нашому народі Вознесіння здавна називали Вшестям. Господині цього дня пекли обрядове печиво у вигляді драбинок. Готували також пироги із зеленою цибулею. Селяни обходили свої посіви й молилися про майбутній урожай.

Підготувала Вікторія КОРНЄВА.

Поділися:

Добавить комментарий