Вперше в історії Полтави небезпечні відходи відправили на переробку

Тепер небезпечні відходи не лише збирають, а й вивозять з Полтави.

Вперше в історії Полтави небезпечні відходи відправили на переробку

Уже понад 6 місяців небезпечні відходи в полтавців збирає «екобус», придбаний з ініціативи команди Олександра Удовіченка «Рідне місто». А наразі успішно вирішене й питання з їх подальшою утилізацією та переробкою.

Проблема небезпечних відходів залишалася актуальною для Полтави протягом усіх років незалежності. Ніхто й ніколи їх централізовано не збирав, тому мешканці викидали використані батарейки, ртутні лампи й термометри будь-де, забруднюючи територію та створюючи загрозу для самих себе та оточуючих. Адже відходи потім потрапляли в ґрунт і води, а звідти – до людських організмів.
Проблему взялася вирішувати лише команда «Рідне місто». В рамках оновлення комунальної техніки було придбано спеціальний «екобус». Згідно зі заздалегідь оприлюдненим графіком він щомісяця курсує Полтавою. Тепер мешканці організовано можуть здати ті ж самі використані батарейки, ртутні лампи й термометри. Звичайно, карантин вніс свої корективи, але після його завершення робота машини буде відновлена в повному обсязі.
Однак збирання небезпечних відходів – лише частина процесу. Інша складова – їх наступна цивілізована утилізація.
– Ми докладно вивчили ситуацію, що виявилася не такою простою, як здавалося на перший погляд, – говорить член «Рідного міста», заступник міського голови Полтави з питань ЖКГ Олексій Чепурко. – Річ у тім, що в Україні немає жодного підприємства, яке б утилізувало використані батарейки. Для ламп і термометрів є – у Львові, а для батарейок – немає. Тому мені спільно з екоактивістами довелося шукати оптимального виходу, щоб отримати конкретний результат.
Після здійснених перемовин 3 тонни 137 кілограмів побутових акумуляторів, зібраних у Полтаві, вивезли для переробки на завод GreenWEEE в Румунії. Це відбулося вперше в історії України! Щодо 16 тисяч ртутних ламп і 369 термометрів, то їх відправлено на переробку в межах України – до Львова.
Після завершення карантину «екобус» продовжить курсувати Полтавою, збираючи в людей небезпечні відходи. Коли їх знову накопичиться не менше 3-х тонн, вони цими ж шляхами вирушать на утилізацію та переробку.
Лідер «Рідного міста» Олександр Удовіченко вважає:
– Здоров’я полтавців – найбільша цінність, про яку ми повинні дбати вже зараз. Для цього необхідно усунути причини усіх можливих ризиків. Приклад з небезпечними відходами якраз і доводить, що застосування послідовного господарського підходу вже сьогодні збереже здоров’я полтавців, їхніх дітей і внуків – завтра.

Денис КОМПАНІЄЦЬ
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий