Інформаційний кур’єр

Все для фронту, все для перемоги!

Саме таким було гасло під час Другої світової війни, коли на нас напала нацистська Німеччина. Таким воно є і нині, коли на нас пішли війною рашисти. І знову ввесь народ став на захист Батьківщини.

Ветеранська організація Хорольської громади з перших днів широкомасштабного вторгнення в Україну путінських орд активно долучилася до допомоги Збройним силам, біженцям, волонтерам. Багато голів первинних ветеранських організацій, членів активу перерахували армії свою «ковідну» тисячу. Патріарх ветеранського руху, Почесний ветеран України, 93-річний Д.А. Кражан передав війську 3 тисячі гривень своєї пенсії. Очільник організації ліквідаторів аварії на ЧАЄС О.О. Гуляєв перерахував воїнам 10 тисяч коштів із членських внесків, а сам пішов у самооборону. Ветерани зібрали й продовжують збирати багато продуктів харчування, одягу, беруть активну участь у розселенні біженців із Харькова, Сум, Чернігова, інших міст, які по-варварськи зруйновані орками. Жінки поважного віку разом з учнями навчальних закладів плетуть маскувальні сітки для військової техніки. Чоловіки, хто молодший, записуються в тероборону або в самооборону, а кого не беруть за віком – виготовляють коктейлі «бандерасмузі».
Майже в усіх населених пунктах Хорольщини ветерани включилися у волонтерську роботу. Зокрема в селі Петракіївка Вишневого старостинського округу, за ініціативи вчительки молодших класів Яни Дядечко (директор школи Людмила Загрива), в шкільній їдальні готуються напівфабрикати: вареники, салати для бійців. Активно взялися до виконання цієї роботи ветерани праці Наталія Ткаченко, Олена Клепачова, Людмила Комар, Тетяна Денисенко, Вікторія Музиченко. Ветеран Володимир Дядечко підготував і передав воїнам на передову в Харкові 2 лантухи домашнього тютюну. «Ох і дадуть прикурити ворогу наші воїни!»
У селі Нова Аврамівка пенсіонери беруть активну участь у плетінні сіток, а ветерани праці Ніна Лабець та Надія Волошин, під керівництвом Людмили Бойко, шиють для воїнів ЗСУ жилети. Прикладом злагодженої роботи в допомозі фронту є Андріївський старостинський округ на чолі зі старостою, ветераном праці Володимиром Данилейком, за активної підтримки голови ради первинної організації ветеранів Галини Дем’янової, соціальної працівниці Алли Бутко, діловода Валентини Лебедки.
У дитячому садочку (завідувачка Любов Данилейко) та в місцевій школі (директор Аліна Пруденко) виготовляють різні напівфабрикати. Тут працює «цех» із виготовлення м’ясних консервів, заморожених продуктів харчування, квашеної капусти, вареників, пельменів, випічки хлібобулочних виробів. М’ясо та молоко для виготовлення смачної продукції безкоштовно надає базове господарство, СВК «Андріївське» (виконавчий директор Людмила Мірошниченко). Директор школи Аліна Пруденко за здані населенням кошти закуповує в аптеках ліки й відправляє їх волонтерами на потреби армії.
Ведеться активна робота із розселення тимчасово переміщених осіб.
Сімдесят п’ять переселенців з інших міст України, в тому числі й діти, розселені у двох сільських садибах-музеях: «Омелькова хата» й «Під дідовими липами» та в будинках місцевих жителів у селі Козубівці. Переселенцям допомагають продуктами харчування, дровами, одягом. Під керівництвом директора краєзнавчого музею Єдуарда Крутька односельці дружно плетуть маскувальні сітки, виготовляють їжаки для стримання автомоторизованої техніки. Активну участь у волонтерській роботі бере Неля Рожко із села Козубівка. І таких прикладів у Хорольській громаді багато.
Мабуть, не випадково під час війни в Хоролі народився гімн ветеранської організації Хорольської громади. Слова гімну написала відповідальний секретар ради ветеранів Людмила Шабала, а музику – заслужений працівник культури України Анатолій Крутько. Віднині разом із Державним Гімном України на зібраннях ветеранів звучатиме й наш.
Такий народ, як у нас, неможливо перемогти. Перемогли фашистів у далекому 1945 році – переможемо рашистів і зараз, не сумнівайтеся.
Слава Збройним силам України! Слава українському народу!

Олександр КОЗИРОД,
голова ради відокремленого підрозділу Організації ветеранів України в Хорольській міській територіальній громаді.

Добавить комментарий