Всеукраїнська акція  “16 днів проти насильства”

Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”

Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, і щороку в цей день в різних країнах світу і в Україні зокрема розпочинається акція «16 днів проти насильства».
Основне завдання цієї кампанії – привернути увагу спільноти до двох актуальних проблем: запобігання і протидія домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ, громадських організацій заради захисту прав людини.

Акція «16 днів проти насильства» – це спосіб в черговий раз нагадати суспільству про існування цієї в більшості випадків прихованої, але надзвичайно поширеної катастрофічної проблеми, підвищити рівень обізнаності людей щодо форм насильства, продовження створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.
На знак підтримки люди у всьому світі пов’язують помаранчевою стрічкою свій одяг. Це офіційний колір протидії насильству, що символізує світле та вільне майбутнє. Період акції охоплює наступні важливі дати:
• 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
• 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
• 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
• 3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю;
• 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
• 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
• 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
В Полтавській області «16 днів проти насильства» розпочались із акції «Чуйність перемагає насильство», до якої долучились представники департаменту соціального захисту населення Полтавської облвійськадміністрації та провели інформаційно-роз’яснювальну роботу з мешканцями та гостями Полтавської громади. Захід, який відбувся в ігровій формі, не залишив байдужим жодного учасника, який долучився до «руйнації» зображень форм домашнього насильства на інсталяції.
Акція, організована Фондом народонаселення ООН в Україні (UNFPAUkraine) за підтримки Посольства Великої Британії в Україні, залучила до роботи з населенням представників державних органів влади, місцевого самоврядування, національної поліції, громадських організацій, які опікуються питаннями протидії домашньому насильству, надають психосоціальну підтримку постраждалим.
Безумовно, незмінним завданням залишається досягнення нульової толерантності до будь-яких проявів насильства, якому немає місця у цивілізованому суспільстві.

Людмила КОРНІЄНКО,
директор департаменту соцзахисту населення Полтавської ОВА.

Всеукраїнська акція  “16 днів проти насильства”

Добавить комментарий