Вшанували прадавню берегиню  землі полтавської

Вшанували прадавню берегиню землі полтавської

Щорічно 13 липня Українська Православна Церква урочисто відзначає свято на честь Заступниці і Похвали землі полтавської – Горбанівської чудотворної ікони Божої Матері, яка перебуває у Свято-Макаріївському кафедральному соборі Полтави. У цей день відбувається Божественна Літургія архієрейським чином, після якої вчиняється хресний хід у Горбанівці до джерела на місці явлення ікони.
З самого ранку святкування почалося з водосвятного молебню на подвір’ї Свято-Макаріївського кафедрального собору. Божественну Літургію архієрейським чином відслужив Високопреосвященніший митрополит Полтавський і Миргородський Филип, йому співслужили секретар Полтавської єпархії протоієрей Михаїл Волощук, прес-секретар Полтавської єпархії протоієрей Миколай Довганич, благочинні та духовенство єпархії. Як і минулого року, святі отці вознесли молитву про позбавлення від епідемії коронавірусу і про лікарів, які докладають зусиль в боротьбі з нею. Після відпусту митрополит Филип звернувся до вірян з архіпастирським словом і благословив усіх.
Зі слів митрополита, своїм корінням ікона сягає у XVIII століття. Тоді вона була знайдена шведськими військами в Горбанівці. З того часу має назву Горбанівської і у Полтавському краї прославилася як чудотворна, бо зцілювала людей. Всі такі випадки записували до церковних книг. Чудотворна ікона знаходилась у Полтаві, й відбувались хресні ходи з цією іконою до 1917 року. Згодом радянською владою ці ходи були заборонені. Відновити традицію вдалося після перебудови.
Примітно, що чудотворний образ Божої Матері в усі роки шанобливо оберігався, був прикрашений дорогоцінною срібно-позолоченою ризою. Навіть у найлютіші роки безбожництва і войовничого атеїзму вона не була віддана забуттю. Цьогоріч у хресному ходу взяли участь Високопреосвященніший митрополит Полтавський і Миргородський Филип, міський голова Олександр Мамай, благочинні та духовенство Полтавської єпархії, а також кілька тисяч паломників. Біля Святого джерела на місці знайдення чудотворної Горбанівської ікони був здійснений Чин малого освячення води. Після закінчення урочистостей всім присутнім запропонували братську трапезу.

За матеріалами прес-служби Полтавської єпархії.

Поділися:

Добавить комментарий