Всі дороги ведуть  у Сорочинці

Всі дороги ведуть у Сорочинці

І ось сталося – вже полегшено й урочисто можна промовити, як у гуморесці Остапа Вишні: “Приїхали… Гуде ярмарок…”. Урочисте відкриття Сорочинського ярмарку проводиться сьогодні, на Головній сцені – у церемонії вже традиційно бере участь Національна заслужена капела бандуристів імені Г.І.Майбороди.
Вируватиме багатопланове дійство з 20 по 25 серпня.
Спішать сюди, у Великі Сорочинці, на Миргородщину, на батьківщину відомого в цілому світі нашого видатного письменника Миколи Гоголя, і полтавці, і наші численні гості з усіх усюд.
Ще кілька днів тому на офіційному сайті ТОВ “Сорочинський ярмарок” повідомлялося: “Ярмаркове поле не може дочекатися своїх улюблених друзів – учасників та гостей. Воно чепуриться, відбудовується, облаштовується… Роботи киплять, адже треба встигнути. Не може не радувати той факт, що щодня продовжують надходити заявки від усіх категорій учасників: підприємств, приватних підприємців, майстрів народних промислів, закладів громадського харчування та розваг. Зробимо все, щоб дух славетного Миколи Гоголя, 210 річницю якого ми відзначаємо цього року, пишався нами і пишався Національним Сорочинським ярмарком!”. А час швидко біжить, і вже тепер усі бажаючі мають поспішати, щоб упродовж тижня встигнути наярмаркуватися.
Нагадаємо, що минулорічне дійство було присвячене 20-й річниці Проекту оновленого ярмарку – адже у серпні 1999 року, згідно з указом Президента України, Сорочинський ярмарок набув статусу Національного. Тепер це універсальна виставка-ярмарок, організована на комерційній основі, що збирає просто неба на колишньому Жабокрицькому майдані – центральній площі села в 16 гектарів – більше тисячі учасників і сотні тисяч відвідувачів.
Як і з давніх-давен, як і в повісті “Сорочинський ярмарок” Миколи Гоголя, дорога до Сорочинців у ці дні “кипітиме народом”, хоч крам сюди везуть уже давно не стомлені воли на возах, але будуть і “гори горщиків, закутаних у сіно”, і яскраві миски та макітри, і, звичайно ж, найновітніші товари сучасних провідних виробників України та інших країн. Бізнесові інтереси ведуть сюди ділових людей, а що шукають нині на ярмарку його палкі шанувальники? Не дефіцитних товарів, як було в минулі вже роки, а в першу чергу – шукають свята, незабутніх зустрічей і вражень, емоційного піднесення. І знайдуть, безсумнівно, бо знову зустрінуться і з самим Миколою Гоголем, і з героями його повістей. І матимуть змогу поспілкуватися з народними майстрами, придбати справжні шедеври, створені митцями, побувати на їхніх майстер-класах, взяти участь у вікторинах і конкурсах, послухати виступи фольклорних і самодіяльних колективів, побувати на концертах відомих артистів. І, звісно ж, працюватимуть численні виставки, проводитимуться розіграші призів і подарунків.
У цьогорічній культурно-мистецькій програмі на головній сцені Сорочинського ярмарку мають відбутися виступи шоу-гурту “Бессарабія” (м. Одеса), етно-джаз гурту “Євшан Zillya” (м. Харків), народного колективу циганської пісні і танцю “Хітана” (солістка Тетяна Феслер, Запорізька обл.), Еміля Вілонджі – учасника проекту “Голос країни” (м. Полтава), оркестру 58-ї окремої мотопіхотної бригади та кавер-гурт “Даггер”, гурту “Шосте чуття” (м. Львів). І особливий дарунок – зустріч із улюбленим для багатьох поколінь артистом – Вахтангом Кікабідзе.
Урочисте закриття дійства відбудеться увечері 25 серпня.

Лідія ВІЦЕНЯ
“Зоря Полтавщини”

Добавить комментарий