Введення до храму  Пресвятої Богородиці

Введення до храму Пресвятої Богородиці

Цю знаменну подію, яка символізує явлення Пречистої Діви Марії світові, православні віряни молитовно згадують 4 грудня.

Ще до народження своєї довгоочікуваної Дитини батьки Діви Марії, праведні Йоаким та Анна, дали обітницю, що присвятять Її на служіння Господу. Коли Марії виповнилося три роки, вони зібрали родичів і добрих друзів, одягли Доньку в найкращий одяг і зі співом священних пісень та із запаленими свічами в руках привели Її до Єрусалимського храму. Там Богоотроковицю зустрів первосвященик з багатьма священиками.
Навколо храму було багато житлових приміщень, у яких перебували ті, хто присвятив себе на служіння Богові. Отож додому праведні Йоаким та Анна повернулися вже без Пресвятої Марії. Як збігало її дитинство надалі – одна з численних таємниць, котрими сповнене все земне життя нашої Небесної Заступниці. «Якби хто запитав мене, – говорив блаженний Ієронім, – як проводила час юності Пресвята Діва, я відповів би: це відомо Самому Богу й Архангелу Гавриїлу, невідступному хранителю Її».
Утім у церковному переданні збереглись свідчення, що під час перебування Пречистої Діви в Єрусалимському храмі вона виховувалась у товаристві благочестивих дів, старанно читала Священне Писання, займалась рукоділлям, постійно молилась і осягала істини християнства. Так Бог готував маленьку дівчинку на ім’я Маріам до майбутньої великої мети – стати Матір’ю Спасителя Світу, Господа нашого Іісуса Христа.
У нашому народі свято Введення називали також Третьою Пречистою. У календарному циклі воно завершує осінній та відкриває зимовий сезон. Від цього дня у хліборобському розумінні починала спочивати земля, отож її не можна було копати лопатою аж до Благовіщення (7 квітня).
На Третю Пречисту в селянських хатах зранку чекали на «показника» – першого гостя, який обов’язково мав бути молодим, здоровим і з грішми. Гість уособлював наступний господарський рік.

Підготувала Вікторія КОРНЄВА.

Поділися:

Добавить комментарий