ТАК НАЗИВАЄТЬСЯ одне з дванадцяти найбільших свят у православному календарі. Відзначається воно 21 листопада за новоюліанським календарем. Богослужіння цього дня оспівують подію входу Діви Марії до храму, прославляють чистоту Приснодіви й звеличують велику жертву Її батьків.
КОЛИ Пресвятій Діві виповнилось три роки, святі батьки вирішили виконати свою обітницю і присвятити Доньку на служіння Богу. Вони зібрали родичів і друзів, одягнули Пречисту Марію у найкращий одяг і зі співом священних пісень привели Її до Єрусалимського храму. Там Богоотроковицю зустрів первосвященик. За натхненням із Неба він увів Пресвяту Діву в святеє святих храму, куди й сам міг заходити тільки раз на рік. Усі присутні в храмі дивувалися цій незвичайній події.
Праведні Іоаким і Анна, доручивши Дитину волі Отця Небесного, повернулися додому. Преблагословенна Діва Марія залишалася при храмі. Глибокою таємницею оповитий увесь земний шлях Пресвятої Богородиці – від дитинства до вознесіння на Небо. Сокровенним було і Її життя в Єрусалимському храмі. За словами блаженного Ієронима, тільки Самому Богу й Архангелу Гавриїлу, невідступному хранителю Діви Марії, відомо, як минула Її юність. Згідно з церковними переданнями, під час перебування Пречистої Діви в Єрусалимському храмі вона виховувалася в товаристві благочестивих дів, старанно читала Священне Писання, займалася рукоділлям, постійно молилася і духовно вивищувалася у любові до Бога.
* * *
У календарному циклі українського народу свято Введення завершує осінній сезон і починає зимовий. Початок нового господарського року виразно прослідковується у повір’ях: до Введення можна копати лопатою землю, а від Введення до Благовіщення не можна, бо земля спочиває і на літо сили набирає.
Як на Різдво і Великдень, так і на Введення перший гість вважався «полазником» – тим, хто віщує добро чи лихо. Отож з ранку двері селян були відчинені для молодих, здорових і заможних земляків, які мали принести в хату удачу. Вважалося також, що цього дня краще нікому нічого не позичати.
Вам також може сподобатись
«Святий отче Паїсію, моли Бога за Україну…»
«Величаємо Тебе, святий Архістратиже Михаїле, і всіх Вас, ангельські сили небесні»
Преподобний Нестор Літописець
«ЗА ОСТАННІ ТРИ ДЕСЯТИЛІТТЯ НАШЕ СУСПІЛЬСТВО ЗНАЧНО ПОДОРОСЛІШАЛО»
Владика ФЕДІР: «Церква, будуючи своє життя, завжди керується фундаментальними, духовними принципами»