Інформаційний кур’єр

Взаємодія ОСББ та органів влади

У Полтавській області триває реалізація проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень (HOUSES)». У рамках проекту проводяться інформаційні просвітницько-навчальні тури, семінари та тренінги для представників ОСББ, ЖКГ та органів влади. Одним з таких заходів став нещодавній форум-семінар на тему «Механізми взаємодії ОСББ та органів влади: регіональний вимір».
– За час реалізації проекту у ньому взяли участь понад 1000 осіб. За результатами їх опитування стало відомо, що найбільше складнощів у процесі створення та роботи ОСББ виникає на етапі комунікації об’єднання з органами місцевої влади. Окрім цього з’ясувалося, що далеко не у всіх містах такі комунікації налагоджені та є ефективними, – зазначила регіональний керівник проекту в Полтавській області Вікторія Курилко.
Наразі на Полтавщині беззаперечне лідерство за кількістю створених ОСББ тримає Хорол. Тут практично 90 відсотків житлового фонду – ОСББ, які переведено на нову форму господарювання: з 54 багатоквартирних житлових будинків 47 об`єднались. Миргород утримує першість в області за енергозаощадженням. До речі, цього року жителі ОСББ «Хорол» у Миргороді вирішили взяти теплий кредит, щоб у нинішньому опалювальному сезоні ще більше економити на енергоносіях. Рішення було ухвалене більшістю голосів. Загальна сума кредиту становить 716 000 гривень, 375 000 гривень з яких компенсує держава. Кредит узяли на 3 роки. Жителі сплачують кредит відповідно до площі своєї квартири – від 2000 до 4700 гривень.
За ці кошти проведено ряд робіт, а саме: заміна труб тепломережі по підвалу будинку, встановлення регулюючих клапанів та ІТП (індивідуальний тепловий пункт) з клімат-контролем, який регулюватиме подачу тепла на будинок. Після виконання цих робіт очікується покращення кліматичних умов у квартирах і зниження платіжок за опалення. Чи вдалося цього досягти, покажуть уже перші платіжки після того, як увімкнуть опалення. Начальник відділу муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту Миргородської міської ради Тетяна Усик повідомила під час форуму, що міська влада вирішила і надалі підтримувати ті будинки, які вирішили створити ОСББ.

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий