З 1 березня відбудеться масштабне підвищення пенсій

Одним із нововведень пенсійної реформи, яка розпочалася в Україні 1 жовтня 2017 року, стало запровадження автоматичної індексації пенсій. Тобто законом було заплановане щорічне підвищення пенсій з 1 березня, яке не залежатиме ані від рішень Кабінету Міністрів, ані від рішень парламенту.
Формула масштабного підвищення пенсій, яке розпочнеться 1 березня, передбачена законом і враховує такі показники, як рівень інфляції та темп росту середньої зарплати. Зокрема, береться пенсія, розрахована у відповідності із законом про загальнообов’язкове пенсійне страхування, підвищується на 50% від зростання середньої зарплати за попередній рік і додається 50% від інфляції за попередній рік. У 2019–2020 роках будуть враховуватися показники за один попередній рік, з 2021 року – за три попередні роки.
Всі розрахунки будуть проводити індивідуально, з урахуванням того, чи має пенсіонер різні надбавки і доплати, який у нього стаж роботи і якою була зарплата, тому підвищення будуть не однаковими для усіх.
Березневе підвищення торкнеться практично тих же пенсіонерів, яким підвищували пенсії у жовтні 2017 року, а це близько 400 тисяч мешканців Полтавщини, або майже 90% загального контингенту. За попередніми підрахунками, зробленими у Головному управлінні, пенсійні виплати в результаті індексації можуть зрости, в середньому, приблизно на 237 грн. А додаткові щомісячні видатки на виплату пенсій в області збільшаться на 87,3 млн грн.
У Державному бюджеті України на 2019 рік передбачається достатній ресурс для проведення індексації пенсій українцям і збільшення пенсій військовим.

Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області.

Поділися:

Добавить комментарий