Інформаційний кур’єр

З 1 квітня 2020 року в тестовому режимі запрацює Електронний реєстр листків непрацездатності

03 березня 2020 року Кабінет Міністрів України на своєму засіданні затвердив особливості ведення Електронного реєстру листків непрацездатності. У тестовому режимі система запрацює вже в квітні цього року.
Між Фондом соціального страхування України та Пенсійним фондом України було підписано протокол щодо обміну даними, яким визначаються порядок та технологія інформаційної взаємодії щодо ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього.
Кожен лікар, який видає листок непрацездатності, повинен буде підписати документ своїм цифровим підписом. Через реєстр Пенсійного фонду України дані будуть передаватися до Фонду соціального страхування України, за рахунок коштів якого здійснюється надання допомоги по тимчасовій втраті працездатності, допомоги по вагітності та пологах.
Підробити такий лікарняний буде практично неможливо. Система зможе моніторити кожен листок непрацездатності та визначити лікаря, який його видав, і на яких підставах це було зроблено. Це дозволить суттєво збільшити ефективність контролю за використанням коштів Фонду та упередити їх нецільове використання.
Електронний реєстр листків непрацездатності принесе більше прозорості та відкритості в процес видачі листка непрацездатності та спростить порядок його отримання.

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області.

Поділися:

Добавить комментарий