З козацьких часів  до нинішніх днів…

З козацьких часів до нинішніх днів…

У селі Красна Лука Миргородського району відкрили алею Пам’яті та пам’ятний знак воїнам ЗСУ, які полягли за Україну

У селі Красна Лука неподалік Гадяча вшанували пам’ять земляків – воїнів російсько-української народної війни, які полягли за незалежність України. На вічну пам’ять про захисників нашої держави від агресії кривавої терористичної московщини у громаді урочисто відкрили пам’ятний знак. Він має вигляд козацького хреста, з обох сторін якого плити із зображеннями українського козака та воїна сучасних ЗСУ. Поруч на алеї Пам’яті розмістили інформаційні щити про полеглих воїнів ЗСУ із Краснолуцької сільської територіальної громади. На щитах увічнено пам’ять про земляків-воїнів. Це – Анатолій Лифар, Сергій Ільченко, Сергій Павлюченко, Віталій Потапенко, Олександр Кологривий, Вадим Шевченко.

Біля алеї Пам’яті захисників України зібралися рідні військових, мешканці села Красна Лука та довколишніх сіл, духовенство ПЦУ, співробітники органів місцевого самоврядування, військовослужбовці із Гадяцького територіального центру комплектування та соціальної підтримки, громадськість, депутат Гадяцької міськради і воїн ЗСУ Валерій Нижник.
«Краснолуцька громада завжди пам’ятатиме і вшановуватиме подвиг українських воїнів, які віддали життя за незалежність і волю України. Вічна пам’ять загиблим!» – звернувся до земляків Краснолуцький сільський голова Віктор Романенко. Хвилиною мовчання присутні вшанували полеглих захисників України. Нове місце пам’яті освятив благочинний Миргородського району, протоієрей ПЦУ о. Олег Пограничний.
Церемонію відкриття алеї відвідали заступник голови Полтавської обласної ради Лілія Руроєва та представник Українського інституту національної пам’яті (УІНП) в Полтавській області Олег Пустовгар. Наголошувалося, що алея присвячена тим, завдяки кому Україна втримала незалежність, завдяки кому маємо змогу жити своїм щоденним життям – працювати, творити, виховувати дітей. Наша подяка – не щось абстрактне, у кожного з нас є рідні, друзі, колеги, котрі служать у Силах оборони. Ми повинні забезпечувати нашій армії міцний тил – кожен у міру своїх можливостей, але з максимальною самовіддачею, так, щоб це додавало сил нашим оборонцям і наближало Перемогу.
«Історія українсько-російських стосунків – це історія війн, протистоянь, постійних спроб вбити нашу українську ідентичність. На пам’ятнику у козацькому селі Красна Лука зображений козак, це символічно. Варто також зазначити, що 405 років тому відбувся спільний похід на Москву, похід Війська Запорозького на чолі із гетьманом Петром Сагайдачним та Речі Посполитої на чолі з королевичем Владиславом. 405 років тому 11 жовтня військо королевича Владислава та козаки Петра Сагайдачного штурмували варварську москву. Сучасні воїни ЗСУ примножують і розвивають українську мілітарну звитягу, зокрема й козаків Сагайдачного», – сказав Олег Пустовгар.
Меценатом створення меморіалу став колишній голова Гадяцької районної ради, нині приватний підприємець і громадський діяч Володимир Нікітенко. Він наголосив: «Українська армія береже імена героїв минулих епох – від козаків до січових стрільців і вояків УПА. Тому і показано тяглість поколінь в елементах пам’ятника – зображеннях козака і cучасного воїна».
Заходи у Красній Луці завершилися покладанням квітів та спільним багатоголосим виконанням Державного гімну України.

Полтавський офіс УІНП.

Добавить комментарий