З любов’ю до рідного міста та його мешканців

З любов’ю до рідного міста та його мешканців

Днями у полтавській Галереї мистецтв ім. М. Ярошенка відкрилася фотовиставка Іллі та Сергія Назаркіних «З любов’ю до Полтави». Вона присвячена Дню міста і життю та діяльності Анатолія Кукоби – міського голови у 1990 – 2006 роках, колишнього голови Полтавської облдержадміністрації, народного депутата України ІV та V скликань, визначного громадського та політичного діяча, мецената, благодійника.

На виставці представили 45 світлин, які раніше не експонувалися. З ними можна було ознайомитися у залі дитячої творчості імені Саші Путрі. Організатором виступила громадська організація «Фонд захисту і підтримки талановитих дітей» імені Анатолія Кукоби, який багато років проводить роботу з увіковічення його пам’яті. Зокрема, за цей час відкрито громадський музей Анатолія Кукоби, організовано вечір пам’яті у Полтавському обласному академічному театрі імені Миколи Гоголя, проведено ряд фотовиставок у Галереї мистецтв і декількох вишах, конкурси образотворчого мистецтва, перейменовано вулицю Пролетарську на вулицю Анатолія Кукоби, відкрито пам’ятник-погруддя біля його рідної школи №2, встановлено меморіальну дошку. Наразі триває написання книги про Анатолія Тихоновича. Вшанувати пам’ять колишнього міського голови прийшли його друзі, колеги, рідні та знайомі.
Як зазначалося, своєю діяльністю Анатолій Кукоба змінив Полтаву, у непрості часи становлення держави модернізував і осучаснив місто, зберігши її історичне унікальне архітектурне обличчя. Підвищувалася і якість життя полтавців. Все створене міським головою Анатолієм Кукобою вдячні нащадки пам’ятатимуть. За роки його самовідданої діяльності будувалися і реставрувалися храми, пам’ятники, посиленими темпами розвивалася міська інфраструктура.
З любов’ю до рідного міста та його мешканцівСучасники пам’ятають Анатолія Кукобу як будівничого однієї з головних сучасних туристичних принад міста – підземного переходу «Злато місто», талановитого громадського діяча, який досяг того, що Полтаву назвали кращим в Україні містом за благоустроєм, чимало полтавців згадують просторі автобуси, які в народі називали «кукобуси», зі зникненням яких з вулиць міста практично зникло і комфортне перевезення в цілому.
«Цьогоріч автори особливо підійшли до змісту та форми подачі фотоматеріалу, зробивши світлини чорно-білими, – говорить художник Микола Підгорний. – На них ми бачимо, що Анатолій Тихонович був практично всюдисущий, скрізь, де вирувало життя. І це було результативно». Народний артист України Герман Юрченко додав, що Анатолій Кукоба був Людиною з великої літери, вчив любити рідне місто, кожну його вулицю. З ним асоціювалася ціла епоха в житті Полтави.
Підтримку у відкритті виставки надали департамент культури, молоді та сім’ї Полтавської міської ради, обласний осередок Національної спілки художників України, ресторан «Chateau Galerie». Після завершення роботи фотовиставки її експонати передадуть музею Анатолія Кукоби.

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Добавить комментарий