З лютого час тече не до Різдва, а до Великодня

З лютого час тече не до Різдва, а до Великодня

Зима – не привід сидіти склавши руки, адже останній місяць зими – це перший місяць садово-городніх робіт. Адже земля вже готується до весни. В цей час господарі складають плани на наступний урожай та оглядають запаси.

Загляньте до комори та льоху

В останній місяць зими необхідно оновити й полагодити садовий інвентар, здійснити ремонт посівного інструменту, ящиків. Для посіву розсади господарі готують торфоперегнійні горщики, поживні кубики, якісні отрутохімікати.
У сховищах перевіряють плоди та овочі, при виявленні захворювань встановлюють додаткові перегородки (щоб відокремити зіпсовану продукцію), роблять провітрювання, очищення, дезінфекцію. У приміщеннях для зберігання плодів і овочів необхідно підтримувати сталу температуру повітря (0 – 4°С) і вологість повітря (85 – 95%).
Саме час перебрати все насіння, перевірити терміни його придатності. Так, насіння томатів, огірків, кабачків, буряків зберігає схожість протягом 10-ти років, насіння редиски, капусти, редьки, базиліка – до 5-ти років; насіння моркви, петрушки, кропу, перцю, баклажанів, цибулі – до 4-х років.

Приділіть увагу квітнику

У лютому вже можна висівати насіння квітів на розсаду в закритому ґрунті та садити пророщене насіння. Саме цей підготовчий період важливий для створення ідеального квітника влітку на відкритому ґрунті. Вже можна починати пророщування бульб жоржин і деяких інших видів рослин в легкому ґрунті. При цьому необхідно дотримуватися температурного і світлового режиму, а також інструкції щодо пророщування (якщо рослина куплена без упакування, дізнайтеся про її особливості у продавця або в довіднику садівника).
Посів таких однорічних рослин, як сальвія, пеларгонія, однорічні жоржини також можна проводити в лютому. Насіння попередньо замочують, а після набрякання викладають або висипають в легкий розпушений грунт (одинично або борозенками). Після проростання насіння необхідне проріджування квіткової розсади.

Озеленіть підвіконня розсадою

Лютий вдалий для підготовки розсади не тільки квітів, а й іншої городини. Для цього вибирають місце, де багато світла і тепла, це, як правило, великі підвіконня.
На початку місяця висаджують кореневу селеру для розсади. Пізніше – насіння перців і баклажанів. З середини і до кінця місяця висаджують високо- і середньорослі томати для подальшого перенесення в теплицю. Лютий підходить для висівання огірків і висаджування цибулі-ріпки в ящики для зелені. В останніх числах лютого проводять посадку насіння петрушки, базиліку на зелень, селери для вирощування на підвіконні.

Поділися:

Добавить комментарий