Що треба знати про реорганізацію Пенсійного фонду

З початку грудня більшість пенсіонерів області отримуватимуть в середньому на 24 гривні більше

У грудні мінімальний розмір пенсії зросте з 1452 гривень до 1497 гривень. А загалом осучаснення пенсій торкнеться 90% пенсіонерів області, або майже 373 тисяч людей. Оскільки це планове підвищення пенсійних виплат, у бюджеті пенсійного фонду області на ці потреби передбачені кошти у розмірі майже 9 мільйонів гривень. Про нові зміни розповів полтавцям на прес-конференції начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Володимир Тараторін:

– З початку наступного місяця згідно з Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» передбачається збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, до 1497 гривень. Таким чином, мінімальний розмір пенсії зросте. Осучаснення відбудеться і для тих пенсіонерів, які зараз отримують максимальну пенсію. Для них виплати збільшаться з 14350 до 14970 гривень. Окрім цього, з початку місяця будуть перераховані надбавки, підвищення та інші виплати, які встановлюються до пенсій, розмір яких розраховується, виходячи із прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Суми, на які зростуть виплати, залежатимуть від багатьох факторів, зокрема стажу, зарплати, підвищень, надбавок. Для полтавців в середньому пенсія зросте на 24 гривні.
Окрім цього, з наступного місяця перерахують доплати за понаднормовий стаж, пенсії за особливі заслуги перед Україною, підвищення відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань», щомісячну адресну допомогу інвалідам війни та учасникам бойових дій, мінімальні пенсійні виплати особам з інвалідністю, щодо яких встановлений причинний зв’язок інвалідності з чорнобильською катастрофою та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, державну соціальну допомогу на догляд інвалідам війни. Для прикладу, пенсія шахтарів зросте на 135 гривень, а інваліди війни та учасники бойових дій отримуватимуть на 11,25 – 22,50 гривні більше.
Для працюючих пенсіонерів перерахунок проводитиметься після звільнення з роботи або припинення трудової діяльності. Працівники Пенсійного фонду проведуть всі перерахунки в автоматичному режимі, тому додатково звертатися до установи не потрібно.
Також Володимир Тараторін дав коментар стосовно теперішньої співпраці Пенсійного фонду та ПАТ «Укрпошта». Він запевнив полтавців, що перебоїв з доставкою пенсій не буде, бо завдяки державній субвенції вдалося домовитися про продовження такої співпраці. До того ж раніше Пенсійний фонд розглядав інші варіанти доставки пенсій. Які саме, співрозмовник не уточнив. За його словами, на сьогодні вже понад 60% жителів області перевели поштові рахунки у банки.
Все більшої популярності набирає і веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України. Як зручно взаємодіяти з установою та не стояти в черзі, щоб отримати дані зі свого банківського рахунку, розповів начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Сергій Гаврилко:
– Наразі порталом користуються вже понад 35 тисяч мешканців області. Спектр послуг – від одержання інформації з питань пенсійного забезпечення до ознайомлення з даними реєстру застрахованих осіб. Після модернізації з’явився особистий кабінет користувача порталу, в якому вказано статус громадянина: чи це застрахована особа, чи найманий працівник, пенсіонер, підприємець тощо. У відкритому доступі (без процедури реєстрації) на порталі викладено багато корисної інформації з питань пенсійного страхування, бланки документів, інструкції щодо їх заповнення. Цьогоріч було впроваджено нові онлайн-сервіси: підключення до послуг смс-інформування пенсіонерів та застрахованих осіб, отримання онлайн-довідок. Щоб зареєструватися на веб-порталі, потрібно звернутися до відповідного територіального органу Пенсійного фонду. Процедура реєстрації проводиться один раз.

Юлія ХОМЕНКО
«Зоря Полтавщини»

Поділися:

Добавить комментарий