З Полтави до Єгипту  за чотири години

З Полтави до Єгипту за чотири години

Полтавський аеропорт 26 березня нарешті відправив перший міжнародний рейс. Маршрут проліг до єгипетського Шарм-еш-Шейху прямим чартером на літаку Боїнг
737-700. Варто наголосити, що за всю свою історію Полтавський аеропорт вперше обслуговує літаки такого класу. Отож на відпочинок до країни пірамід вирушили 149 туристів. Усі квитки на рейс розкупили ще за місяць з початку їх продажу. Перевізником виступила авіакомпанія СкайАп, яка є партнером відомого українського туроператора – Join UP. Переліт до Єгипту займає чотири години. Директор полтавського летовища Володимир Окара розповів:
– Наразі Полтавський аеропорт працює за домовленістю з туроператором – компанією Join UP. Спочатку рейси до Єгипту будуть здійснюватися один раз на тиждень, з травня цього року – двічі на тиждень. Якщо наш аеропорт стане популярним серед пасажирів, то плануємо здійснювати чотири рейси на тиждень.
Керівник харківського представництва компанії Join UP Вікторія Назаренко розповіла:
– Ми давно планували запустити рейси в Шарм-еш-Шейх, і наразі це перший наш рейс. Проблем з пасажирами не виникало. В нас непогана завантаженість також на наступні рейси. На перший виліт ми трохи занизили ціни, бо це було частиною промоційної кампанії. При вильоті з Полтави туристи могли економити близько 200 доларів, ніж якби вони летіли, приміром, з Києва. Найдешевший пакетний тур, куди входять авіаквитки, проживання в готелі та трансфер до аеропорту, коштував 250 доларів. На наступні рейси ціни також досить лояльні. Тиждень проживання в Єгипті в чотиризірковому готелі коштує 280 доларів; 330 доларів на людину – за умови проживання у п’ятизірковому готелі. З другого травня в нас запланований перший виліт до Анталії. Таким чином, буде по два рейси на тиждень у Єгипет та Туреччину.
* * *
Реконструйований Полтавський аеропорт – це складний майновий комплекс, який може у повному обсязі забезпечити обслуговування сучасних середньомагістральних повітряних суден. Його пропускна спроможність – 400 пасажирів за годину. З метою приведення інфраструктури аеропорту у відповідність до міжнародних стандартів у рамках реалізації програми розвитку та підтримки аеропорту на 2017–2020 роки тут провели капітальний ремонт будівлі аеровокзалу з облаштуванням міжнародного пункту пропуску, поточний ремонт злітно-посадкової смуги, рубіжної доріжки та перону. Летовище доукомплектували спеціальним обладнанням. Сюди увійшли металошукачі, транспортери для вантажу, автомобіль авіаційної безпеки, електронні табло тощо. Недоліком залишається недосконала система реєстрації на рейс. Тому це відбувається дещо довше, ніж в аналогічних аеропортах.

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий