З Полтави почали вивозити великогабаритне будівельне сміття

З Полтави почали вивозити великогабаритне будівельне сміття

Команда Олександра Удовіченка «Рідне місто» вирішує проблеми житлово-комунального господарства, що накопичувалися роками

У Полтаві є безліч місць, де протягом останніх 10 років лишалися відходи крупних будівельних робіт. Тоді комунальники цим питанням не займалися, а мешканці самотужки вивезти розкидані Полтавою багатотонні плити й блоки не могли суто фізично. Тому проблема так і не вирішувалася.
– Ви, напевне, й самі бачили то тут, то там на території Полтави покинуті блоки, уламки плит з іржавою арматурою, – говорить член «Рідного міста», заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко. – Навколишнього середовища вони явно не прикрашали, до того ж заважали вільному пересуванню мешканців. До цих безгосподарних залишків будівельної діяльності в комунальників довгий час не доходили руки. В буквальному розумінні – такі багатотонні відходи не підняти без спеціальної техніки. Але її не було й не передбачалося. Тому, щоб вирішити нарешті давню проблему, ми шукали оптимального виходу – й знайшли. Наприкінці минулого року серед іншої комунальної техніки придбано кран-маніпулятор. Наразі він успішно виконує покладені на нього функції.
Серед першочергових завдань крана-маніпулятора – якраз звільнення території Полтави від великогабаритного будівельного сміття. Працює він на базі вантажівки. Тобто все робиться мобільно та ефективно, за принципом: “під’їхав – підняв – завантажив – поїхав”.
Машина під’їздить до того ж самого бетонного блока. Кран підіймає вантаж і переносить його в кузов автівки. Далі вона доправляє відходи для складування на території КАТП-1628.
Великогабаритні відходи вже вивезені з-понад 40 адрес. Серед них – вул. Монастирська, 48; Героїв Сталінграда, 26; Софії Ковалевської, 17; Головка, 20; Реміснича, 4; Сосюри, 60; Бідного, 1; Чураївни, 3/2; територія школи №17 та інші.
Варто додати, що кран-маніпулятор економить і технічний, і людський ресурс, адже найширший спектр процесів виконує сам водій. Коротше кажучи, нова техніка – більше можливостей.
Лідер «Рідного міста» Олександр Удовіченко вважає:
– Проблеми, які вже багато років заважають полтавцям, повинні вирішуватися без огляду на їх давність і складність. Вивезення великогабаритних будівельних відходів за допомогою сучасної техніки – один з таких прикладів. Навести в Полтаві порядок можна лише завдяки продуманому господарському підходу.

Денис КОМПАНІЄЦЬ
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий