З Україною в серці

Цьогоріч відбулась уже двадцята церемонія нагородження лауреатів премії Полтавської обласної ради імені Панаса Мирного. Зазвичай саме тут, на садибі письменника, і проводяться урочистості із вручення цієї престижної не лише для нашої області, а й для усієї України нагороди. Працівники Полтавського літературно-меморіального музею Панаса Мирного зустрічають гостей або в день народження письменника, 13 травня, або ж у найближчі до нього числа. Цього разу свято відбулося 10 травня, і почалося воно із покладання квітів до пам’ятника нашому видатному земляку на колись його дворищі в мальовничому куточку Полтави, який він так любив.

Журі премії визначило переможців серед претендентів на її здобуття наприкінці квітня, і вже нових лауреатів привітав від імені всього депутатського корпусу заступник голови обласної ради Анатолій Ханко. Нагороду одержали: у номінації “Література, літературознавство” – Віктор Сердюк, член Полтавської спілки літераторів, редакційної колегії журналу для дітей та юнацтва “Діє-Слово”, за книгу казок “Усі дива трапляються в дитинстві”; у номінації “Журналістика, публіцистика” – Василь Деревінський, доктор історичних наук, професор кафедри політичних наук Київського національного університету будівництва і архітектури, за книгу “В’ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою”; у номінації “Мистецтво” – Олександр Бабенко, заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки художників України, Національної спілки майстрів народного мистецтва України, викладач кафедри образотворчого мистецтва Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, за творчий доробок; у номінації “Народна творчість, народні ремесла” – Ніна Токова, майстер килимарства, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, також за творчий доробок.
Приємно було дізнатися, що нещодавно в Решетилівці, де жила й працювала наша незабутня майстриня, лауреат Національної премії України імені Т. Г. Шевченка, кавалер ордена княгині Ольги 3-го ступеня, мама цьогорічного лауреата Олександра Бабенка, колишню вулицю Дзержинського перейменували – тепер це вулиця Надії Бабенко. До того ж лауреатка Ніна Токова також була ученицею Надії Несторівни. Так її символічне дерево життя вкорінює найкращі мистецькі традиції і дарує новий цвіт у мистецькому всесвіті.
Радує й те, що переможці цього року одержали разом із дипломами лауреатів і винагороду 5 тисяч гривень (до цього премія складала 2 тисячі).
Після урочистостей гості оглянули виставку живопису Олександра Бабенка під назвою “З Україною в серці”, експозицію музею і парковий комплекс садиби письменника.

Марія ВІТРИЧ
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий