За продаж ліків дітям штрафуватимуть

За продаж ліків дітям штрафуватимуть

Верховна Рада України 17 листопада ухвалила закон, який передбачає запровадження штрафів за порушення заборони на продаж ліків дітям до 14 років. Про це повідомила пресслужба Верховної Ради України. Законом вносяться зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме – Кодекс доповнюється новою статтею 42-5, якою встановлюється відповідальність за продаж (у тому числі з використанням інформаційно-комунікаційних систем дистанційним способом) і доставку лікарських засобів малолітнім особам.

Також задля приведення у відповідність до запропонованих змін вносяться відповідні зміни до статей 221 і 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Штрафи становитимуть від 3,4 тисячі грн до 5,1 тисячі грн за перше порушення. За повторне порушення протягом року – від 5,1 тисячі грн до 6,8 тисячі грн. Штрафувати зможуть як аптекарів, так і кур’єрів у разі купівлі ліків неповнолітніми дистанційно через Інтернет.
Нагадаємо, що влітку цього року парламент ухвалив закон про заборону продажу медичних препаратів дітям до 14 років. У пояснювальній записці до законопроєкту згадувалися інциденти у Боярці, що на Київщині, на Черкащині та у Києві. 16 лютого у місті Боярка через отруєння спазмолітиками померла семикласниця. Загибла школярка разом із подругою випила 40 таблеток препарату. Друга дитина потрапила до лікарні. У серпні, після підпису Президента, Закон почав діяти. Але щоб відповідний нормативний акт запрацював повноцінно, потрібно було запровадити покарання за його порушення.
Підготовлено за матеріалами hromadske.ua

Добавить комментарий