За роботою – на ярмарок зайнятості

За роботою – на ярмарок зайнятості

На традиційному осінньому ярмарку зайнятості у Полтаві, організатором якого виступила Полтавська міськрайонна філія обласного центру зайнятості, були представлені 28 роботодавців.

Протягом кількох годин роботи ярмарку тут побували сотні людей – бажаючих працевлаштуватися, змінити роботу, опанувати нову професію. З відвідувачами спілкувалися представники підприємств, установ, організацій, які мають потребу в працівниках.
Полтавський турбомеханічний завод, приміром, зацікавлений насамперед у представниках робітничих спеціальностей – фрезерувальниках, операторах верстатів з ПУ, токарях, робітниках ливарного виробництва, а також інженерах. На виробництві навчають робітничим професіям.
– Підходять до нас чоловік чи жінка. Уточнюємо, яку роботу шукають, якщо це потенційно наші працівники, записуємо контакти для зв’язку, передзвонюємо, запрошуємо або в резерв, або на роботу, такий у нас підхід, – говорить начальник відділу кадрів підприємства Людмила Кошарна. – Сьогодні попрацювали успішно, думаю, багато вакансій закриємо за результатами ярмарку. Зараз приходять мало токарів, слюсарів, фрезерувальників – усі їдуть у Польщу…
“Укрпошта” шукала на ярмарку зайнятості потенційних начальника відділення, оператора відділення, листонош, “Нова пошта” – спеціаліста контактного центру.
ПриватБанк пропонує працювати у своєму контакт-центрі студентам – причому не тільки фінансових спеціальностей, приймаючи дзвінки на “гарячу лінію”. Пропонується зручний графік. Обов’язкове чотиритижневе навчання, яке оплачується за фактом працевлаштування. Потрібні також касири-операціоністи та інкасатори – на дві останні посади передбачений відбір із перевіркою на поліграфі.
Ощадбанк чекає випускників вищих навчальних закладів, які можуть розпочати кар’єру з посади касира чи адміністратора операційної зали. Потрібен також економіст. З кандидатами одразу обмінюються контактами, щоб працювати більш предметно, записують на співбесіду. Офіційне працевлаштування з першого дня роботи, навчання проходить у тому відділенні банку, де працюватиме новий співробітник, пояснила менеджер з персоналу Наталія Пилипенко. Головне – щоб людина бажала працювати і була орієнтована на результат.
ТОВ “Фірма Діамант ЛТД”, що виробляє продукти харчування під торговою маркою “Козуб Продукт”, запрошує на роботу операторів виробничих ліній, фасувальників, прибиральників, підсобників, сироварів та формувальників сиру, техніка-технолога з виробництва масла, завідуючого виробництвом, вантажника, комірника, експедитора, водія на молоковоз.
ТОВ “Полтавахліб-3” презентувало зразки продукції підприємства. Дітей пригощали булочками.
– Багато років постійно представляю наше підприємство на таких заходах, – зазначив заступник директора з управління персоналом Володимир Дорогейко. – На роботу нам потрібні працівники робітничих спеціальностей й інженерно-технічні працівники. Навчаємо, стажуємо людей, задіюючи їх упродовж від однієї до п’яти змін. Режим роботи позмінний, завод працює цілодобово. Віддача від ярмарку є. Провів 57 бесід з шукачами роботи. Знаю з досвіду, що з них відгукнеться приблизно половина.
Для відвідувачів ярмарку вакансій були пропозиції від структур пенітенціарної служби. Державна установа виконання покарань № 23 (слідчий ізолятор) запрошує на службу чоловіків і жінок до 40 років, придатних за станом здоров’я, на посади молодших інспекторів відділу режиму і охорони. Перевага надається чоловікам, бажана служба в армії, фактична зарплата – від 5700.
Виправна колонія № 64 (Затурине) оголошує набір на посади молодших інспекторів відділу охорони і відділу нагляду, начальників відділень, вік кандидатів – до 45 років, але у разі некомплекту можуть взяти і старших.
– Участь у таких ярмарках зайнятості беремо щороку з метою укомплектування посад, користь від таких заходів є, – говорить начальник відділу по роботі з персоналом установи № 64 Вячеслав Касич. – Щодо молодшого начальницького складу, то виникають певні проблеми, потрібні молодші інспектори. Приймаються чоловіки від 18 років, придатні до військової служби. Заробітна плата на першому році служби – від 6 тисяч гривень.
Представники установ цієї системи також інформували про можливість безкоштовного навчання в Академії ДПтС у Чернігові за спеціальністю “Право”.
Представники військової частини Національної гвардії України інформували про умови проходження служби за контрактом і шукали фахівця на цивільну посаду – кухаря. Як розповів начальник служби кадрової роботи Віталій Стороженко, бажаючим також повідомили про умови вступу до Національної академії НГУ у Харкові. Після минулого ярмарку зайнятості дівчина пройшла відбір і приступила до служби.
***
– Це традиційний захід, де роботодавці пропонують вакансії, а шукачі роботи знаходять прийнятні для себе пропозиції. Мета ярмарку – задоволення потреб роботодавців, – говорить директор Полтавської міськрайонної філії обласного центру зайнятості Петро Петренко. – Зараз тут більше людей, які не безробітні, не стоять на обліку. На обліку є жінки у декретних відпустках, люди передпенсійного віку, які хочуть бути вдома й отримувати кошти. Вони прийшли відмітитись. А цікавляться вакансіями переважно активні шукачі роботи, котрі прагнуть працювати, заробляти, знайти для себе краще місце, можливо, ближче до дому, з більшим заробітком чи за спеціальністю.
Роботодавців, які сьогодні взяли участь у ярмарку, – 28. Люди можуть підійти, поспілкуватися з ними, дізнатися, куди звертатись, які зарплата, умови роботи, чи є можливість навчання. Уточнити всі питання, які виникають під час пошуку роботи. Тут представлені всі кадровики. Зараз по обласному центру і Полтавському району актуальні близько тисячі вакансій. Безробітних у нас на обліку – 2150 чоловік. З огляду на кількість вакансій і чисельність населення це небагато. Більша частина безробітних – люди із вищою освітою. Вони в першу чергу цікавляться економічними, юридичними вакансіями. Але таких дуже мало. Найбільше потребують робочих рук виробнича сфера і близькі до неї галузі.
Про такі заходи, як ярмарок зайнятості, ми завжди широко інформуємо людей, зокрема й оголошеннями в транспорті, – наголосив Петро Петренко.
Фахівці служби зайнятості на ярмарку пропонували заповнити анкети потенційним шукачам роботи, не тільки безробітним. Роботодавець, якому потрібен працівник певного фаху, може знайти його, проглядаючи такі анкети.
Також бажаючі могли пройти профорієнтаційні консультування та тестування. Такий тест пропонується для людей, які не визначилися з професією, чи фах, який набули, їх не влаштовує і вони бажають опанувати інший. Надаються рекомендації – чи підходить людина для тієї чи іншої роботи за своїми особистими якостями, здібностями тощо, чи треба шукати і пропонувати інші варіанти.
80 відсотків тих, хто звернувся до служби зайнятості, – працевлаштовуються. Порівняно з минулим роком кількість вакансій збільшилась.
Центри зайнятості надають громадянам послуги з професійної підготовки або перепідготовки, підвищення кваліфікації у професійно-технічних і вищих навчальних закладах, у тому числі Державної служби зайнятості, на робочих місцях на підприємствах та в установах; з профорієнтації; з пошуку роботи та сприяння у працевлаштуванні, у тому числі на громадських та інших роботах тимчасового характеру; інформаційні та консультаційні послуги, пов’язані з працевлаштуванням. Проводять виплату допомоги по безробіттю, у тому числі одноразову виплату для організації підприємницької діяльності; допомоги на поховання у разі смерті безробітного або особи, яка перебувала на його утриманні.
Безробітним також допомагають започаткувати власний бізнес завдяки сприянню служби зайнятості. Є програми інформаційної допомоги та пошуку роботи окремим категоріям громадян – людям з інвалідністю, учасникам АТО та внутрішньо переміщеним особам.
***
– Шановні відвідувачі, зверніть, будь ласка, увагу на пропозиції професійного навчання цієї осені. За потребою ринку праці ми навчаємо людей на замовлення роботодавців під гарантоване працевлаштування на базі Полтавського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості та інших закладів профтехосвіти міста, – консультувала провідний фахівець з профорієнтації Полтавської міськрайонної філії обласного центру зайнятості Надія Максименко.
Зараз комплектуються і розпочинають навчання групи за такими професіями: сфера торгівлі та побутових послуг – обліковець, манікюрниця, перукар, оператор поштового зв’язку, продавець продовольчих товарів, касир торгового залу, водій автонавантажувача; сфери громадського харчування – кухар 3-го розряду; сфери виробництва – швачка 2-го розряду, електромеханік холодильного та торговельного обладнання, слюсар з механоскладальних робіт, верстатник широкого профілю. А також пропонується підвищення кваліфікації зі спеціальності комп’ютерні технології бухгалтерського обліку.
Відвідувачі могли переглянути переліки вакансій в інших регіонах із наданням житла. Наприклад, у Київську область потрібні арматурники, акумуляторники, агрономи, в Житомирську – бригадири бурильників, у Дніпропетровську – верстатники-автоматники, в Одеську та Закарпатську – бармени, у Харківську – муляри, у Київ – бухгалтери… Чимало виїзних пропозицій для охоронців, вантажників, електрогазозварників тощо.
***
Спілкуємось із відвідувачами ярмарку вакансій.
Людмила записала телефони кількох роботодавців, двом залишила свої:
– Готова працювати продавцем, касиром, адміністратором, оператором на телефоні, черговою, – говорить жінка. – Досвід у торгівлі є, але невеликий, я сиділа з дитиною, давно не працювала. Обіцяють вивчити на касира на робочому місці, зарплата наче непогана.
Олег шукає роботу охоронця, водія, експедитора:
– Подзвонив по телефону, номер якого побачив на стендах. Вимагають підтверджений досвід роботи водієм від трьох років, це мене не влаштовує. Буду далі дзвонити.
Олена прийшла дізнатися, чи можна, залишаючись на обліку як безробітна, не втрачаючи допомогу по безробіттю, влаштуватися на тимчасову роботу. Виявилося – можна, але не більше, ніж на шість місяців у році.
Валентина хоче йти працювати на будь-яку роботу, аби добре і своєчасно платили:
– За професією я лаборант, працювала свого часу нянечкою в дитсадку, санітаркою, буфетницею. Тепер уже пенсійний вік, ніде не влаштуєшся. Можу піти прибиральницею, кухонною робітницею, сторожем. Прийшла подивитися, де що пропонується, знайшла пропозиції двірника і прибиральника виробничих приміщень. Розпитаю, якщо не дуже важка робота і за віком пройду, погоджуся.
***
Під час ярмарку транслювалися тематичні відеоролики про послуги служби зайнятості. Завершився захід, що проходив в ОЦЕВУМі, профільним семінаром для роботодавців.

Ганна ЯЛОВЕГІНА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий