«За Україну,  за її волю…»

«За Україну, за її волю…»

Понад чотириста молодих воїнів-зв’язківців присягнули на вірність Батьківщині

Над військовим плацом гучно лунають слова тексту військової присяги. Незважаючи на похмуру осінню погоду й непривітні хмари, у молодих воїнів піднесений настрій.
Урочистий захід відбувся на базі 179-го навчально-тренувального центру військ зв’язку, що на Полтавщині. Його учасниками стали військовослужбовці строкової служби осіннього призову 2021 року.

– Сьогоднішній день відкриває нову сторінку біографії кожного з вас. Ви свідомо ухвалили рішення пройти армійський вишкіл, – зазначив у вітальному слові начальник об’єднаного навчально-тренувального центру полковник Ігор Міцюк. – І клятва на вірність українському народові є свідченням вашої високої громадянської свідомості та готовності в разі потреби захистити незалежність і суверенітет України.
За словами командира військової частини, усі новобранці успішно пройшли визначений курс первинної загальновійськової підготовки та здобули необхідні теоретичні знання і практичні навички. Серед головних особливостей цьогорічного призову командування відзначає збільшення на 20 відсотків порівняно з минулими роками кількості молодих воїнів віком 18–19 років. На 10 відсотків зросла і кількість призовників з вищою освітою. Так, до призову за плечима солдата Андрія Панченка – дві вищі освіти, престижна робота в банківській сфері. Однак – молодий воїн ухвалив рішення пройти строкову службу.
За результатами співбесід понад 15 відсотків новоприбулих розглядають можливість укласти контракт із військом.
– У нашій родині серед трьох моїх братів я – наймолодший, – розповідає солдат Олексій. – Двоє старших братів відстоюють незалежність України на сході країни, і вони для мене є взірцем для наслідування. За їхньою порадою вирішив спочатку здобути ази військової науки протягом строкової служби, а потім укладу контракт зі Збройними силами.
З прийняттям присяги молодих воїнів привітав військовий капелан отець Анатолій. Він закликав захисників Вітчизни сумлінно опановувати ратну науку, благословив на звитяжну службу, окропив учасників заходу святою водою.

Володимир ЛАЗАРЕВ
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий