«За Україну,  за її волю…»

«За Україну, за її волю…»

Понад чотириста молодих воїнів-зв’язківців присягнули на вірність Батьківщині

Над військовим плацом гучно лунають слова тексту військової присяги. Незважаючи на похмуру осінню погоду й непривітні хмари, у молодих воїнів піднесений настрій.
Урочистий захід відбувся на базі 179-го навчально-тренувального центру військ зв’язку, що на Полтавщині. Його учасниками стали військовослужбовці строкової служби осіннього призову 2021 року.

– Сьогоднішній день відкриває нову сторінку біографії кожного з вас. Ви свідомо ухвалили рішення пройти армійський вишкіл, – зазначив у вітальному слові начальник об’єднаного навчально-тренувального центру полковник Ігор Міцюк. – І клятва на вірність українському народові є свідченням вашої високої громадянської свідомості та готовності в разі потреби захистити незалежність і суверенітет України.
За словами командира військової частини, усі новобранці успішно пройшли визначений курс первинної загальновійськової підготовки та здобули необхідні теоретичні знання і практичні навички. Серед головних особливостей цьогорічного призову командування відзначає збільшення на 20 відсотків порівняно з минулими роками кількості молодих воїнів віком 18–19 років. На 10 відсотків зросла і кількість призовників з вищою освітою. Так, до призову за плечима солдата Андрія Панченка – дві вищі освіти, престижна робота в банківській сфері. Однак – молодий воїн ухвалив рішення пройти строкову службу.
За результатами співбесід понад 15 відсотків новоприбулих розглядають можливість укласти контракт із військом.
– У нашій родині серед трьох моїх братів я – наймолодший, – розповідає солдат Олексій. – Двоє старших братів відстоюють незалежність України на сході країни, і вони для мене є взірцем для наслідування. За їхньою порадою вирішив спочатку здобути ази військової науки протягом строкової служби, а потім укладу контракт зі Збройними силами.
З прийняттям присяги молодих воїнів привітав військовий капелан отець Анатолій. Він закликав захисників Вітчизни сумлінно опановувати ратну науку, благословив на звитяжну службу, окропив учасників заходу святою водою.

Володимир ЛАЗАРЕВ
Журналіст

Добавить комментарий