Інформаційний кур’єр

Забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації: компенсація вартості за самостійно придбані вироби, пункти тимчасового користування засобами реабілітації

На численні звернення громадян продовжуємо роз’яснення щодо державних соціальних гарантій, на які мають право особи з інвалідністю з дитинства.

Якщо, крім безкоштовно отриманого технічного засобу реабілітації, особою з інвалідністю самостійно придбано ще деякі допоміжні засоби реабілітації за бажанням, може бути виплачена компенсація їх вартості.
До технічних та інших засобів реабілітації, за які може виплачуватися компенсація, належать: допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому; спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією; протези молочної залози, спеціальні ліфи для кріплення протезів молочної залози для занять фізичною культурою і плаванням (купальник), ортези на верхні кінцівки, зокрема компресійні рукави при лімфодемі; друге крісло колісне.
Щоб отримати компенсацію за самостійно придбаний технічний засіб реабілітації, особі з інвалідністю потрібно звернутись до управління соціального захисту населення за місцем проживання та надати: заяву про бажання отримати грошову компенсацію за самостійно придбаний засіб та оригінал фіскального чека (термін дії чека – 6 місяців від дня придбання виробу).
Зверніть увагу: для виплати грошової компенсації за самостійно придбані засоби спілкування та орієнтування до заяви додаються копія висновку МСЕК або ЛКК, що підтверджує інвалідність по слуху/по зору, та фіскальний чек (термін дії чека – 6 місяців від дня придбання виробу).
Альтернативою отримання потрібного технічного засобу реабілітації для особи з інвалідністю є звернення до пункту тимчасового користування засобом реабілітації. Вищевказаних пунктів в області нараховується 32, вони працюють при територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) системи соціального захисту населення. Крім того, 14 подібних пунктів відкрито при «Центрах надання соціальних послуг» територіальних громад.
Пункти тимчасового користування технічними засобами реабілітації – своєрідна, обмежена в терміні, підтримка потребуючих додаткових засобів пересування для усунення обмежень життєдіяльності, адже процес отримання засобу реабілітації – обрання потрібного виробу та підприємства-виробника, подача замовлення, зняття мірок, виготовлення виробу – триває в середньому близько п’яти місяців.
Людина, яка отримала травму і потребує засобу реабілітації до встановлення групи інвалідності, не має часу чекати більше п’яти місяців. До того ж самостійне придбання технічного засобу реабілітації вимагає певних коштів – вироби мають досить високу ціну. Саме у такому випадку підтримкою і стають пункти тимчасового користування.
Звернувшись до пункту тимчасового користування технічними засобами реабілтації, особа може, на певний час, згідно з укладеним договором взяти у користування засоби для ходіння – ходунки, палиці, милиці; засоби для пересування – крісла колісні різних модифікацій. Пункти мають досить широкий перелік засобів реабілітації, адже потреба постійно вивчається, технічні засоби реабілітації поповнюються.
При укладанні договору надаються такі документи: заява про забезпечення засобом реабілітації, копія паспорта потребуючої особи, довідка про доходи та медичний висновок з лікарняного закладу про потребу в засобі реабілітації (якщо особа не перебуває на обслуговуванні терцентру, не має встановленої групи інвалідності); довідка про встановлену групу інвалідності (для осіб, які чекають державного забезпечення технічним засобом реабілітації).
Після закінчення терміну прокату засіб реабілітації повертається до пункту тимчасового користування.

Людмила КОРНІЄНКО
Директор департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації

Поділися:

Добавить комментарий