Інформаційний кур’єр

Забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації

За даними департаменту соціального захисту населення ОДА, найбільш актуальними питаннями, з якими звертаються громадяни, є забезпечення державними соціальними гарантіями осіб з інвалідністю з дитинства.

Цього статусу набувають діти з інвалідністю, яким виповнилося 18 років і мають відповідні показники здоров’я. Перше, що потрібно зробити, – звернутись до лікувального закладу та переоформити документи на встановлення статусу особи з інвалідністю з дитинства.
Під час оформлення документів медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) буде заповнено індивідуальну програму реабілітації особи з інвалідністю з дитинства, в якій буде визначено перелік рекомендованих реабілітаційних заходів, зокрема необхідність в отриманні послуг санаторно-курортного лікування, реабілітаційних послуг, технічних та інших засобів реабілітації.
Якщо у особи з інвалідністю з дитинства є потреба у засобі реабілітації, спочатку їй потрібно стати на облік. Для взяття на облік на безоплатне забезпечення технічними засобами реабілітації особі з інвалідністю чи законному її представнику потрібно звернутись із заявою до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації чи фактичного проживання.
Звертаємо увагу, що законному представнику особи з інвалідністю з дитинства при зверненні потрібно надати документи, які підтверджують його особу та повноваження.
Для взяття на облік на безоплатне забезпечення технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю потрібно надати такі документи: заяву; паспорт; висновок медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності – у разі, коли особа вперше звертається до місцевих органів соціального захисту населення або змінюються група і причина інвалідності; індивідуальну програму реабілітації або висновок лікарсько-консультативної комісії (для інших осіб та осіб з інвалідністю, група яких установлена до 1 січня 2007 р. як безстрокова або строк дії якої не закінчився), в яких зазначаються показання для забезпечення технічним засобом реабілітації; копію реєстраційного номера облікової картки платника податків; довідку з місця роботи, служби або навчання особи з інвалідністю або іншої особи (для осіб, які працюють, служать, навчаються); посвідчення про взяття на облік (для бездомних осіб); посвідчення, яке підтверджує право особи на пільги.
Зверніть увагу, що для забезпечення кріслами колісними з електроприводом до управління соціального захисту населення подається медичний висновок обласної МСЕК.
Управління соціального захисту населення на підставі вищезазначених документів формує особову справу особи та видає направлення на забезпечення технічними засобами реабілітації.
Отримавши направлення, особа з інвалідністю має обрати бажаний засіб реабілітації. Звертаємо увагу, що майбутній користувач засобу реабілітації обов’язково самостійно обирає виробника та модель необхідного йому засобу реабілітації з електронного каталогу-класифікатора технічних та інших засобів реабілітації, який він може переглянути в органі соціального захисту населення або на сайті Міністерства соціальної політики України за посиланням: https:// www.msp.gov.ua/content/zabezpechennya-tehnichnimi-ta-inshimi-zasobami-reabilitacii-specavtotransportom.html
Визначившись з вибором технічного засобу реабілітації, особа з інвалідністю повідомляє управління соціального захисту населення, вказавши на бажаний технічний засіб реабілітації та підприємство-виробник.
Після обрання особою з інвалідністю підприємства-виробника та моделі необхідного виробу підприємство в Централізованому банку даних з проблем інвалідності формує попереднє замовлення на виготовлення технічного засобу реабілітації.
Через 40 робочих днів, рахуючи від дати укладення договору, особа з інвалідністю гарантовано отримає замовлений засіб реабілітації абсолютно безкоштовно.
За більш детальними роз’ясненнями щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації можна звернутися за контактним номером телефону відділу у справах осіб з інвалідністю та ветеранів департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА (0532) 68-12-34.

Людмила КОРНІЄНКО
Директор департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий