Загадки легендарного Гелона: нова відеомандрівка від творчого проєкту Ukraїner

Загадки легендарного Гелона: нова відеомандрівка від творчого проєкту Ukraїner

Команда суспільно-культурного мультимедійного проєкту Ukraїner створила відеоролик «Секрети Більського городища». Нещодавно видовищний п’ятнадцятихвилинний ролик з’явився на YouTube і вже за лічені дні його переглянули близько 6 тисяч користувачів.
Протягом незвичайної відеомандрівки глядачів супроводжують керівник Більської археологічної експедиції Денис Гречко, науковий співробітник Історико-культурного заповідника «Більськ» Оксана Дорошенко, головний зберігач фондів заповідника Олег Шапорда. Кваліфіковані розповіді переплітаються з натхненними ліричними відступами та фантастичними пейзажами природи. Колориту відеороботі додає також закадрова музика від гурту «ДахаБраха».

Проєкт Ukraїner розгорнув діяльність 2016 року на волонтерських засадах. Мета творчої команди – за допомогою ретельних досліджень розповісти українцям і світу, хто ми є. Автор проєкту – письменник, журналіст, громадський діяч Богдан Логвиненко. У фокусі уваги дослідників як маловідомі пам’ятки на території України, так і конкретні герої – хранителі старих ремесел, митці, фермери, засновники власної справи у різних галузях (від малої авіації до текстильного виробництва).
Серед насиченої тематичної палітри проєкту – «захист природи», «залізниці», «інклюзія», «судноплавство», «освіта», «спорт», «рідний Крим», «хутори». Уже освоєна дослідниками географія охоплює Бессарабію, Буковину, Волинь, Галичину, Закарпаття, Карпати, Полісся, Сіверщину, Причорномор’я, Таврію.
У раніше присвячених Полтавщині матеріалах ішлося, зокрема, про відомий ансамбль автентичної пісні «Древо» з Крячківки Пирятинського району та «українця з Америки» Юрка Фединського, який майструє кобзи, бандури, торбани, ліри та гуслі; про великого майстра-гончаря Василя Омеляненка з Опішні; про молоду родину переселенців з Луганська, Олександра та Марину Блонських, які в селі Вовнянка на Миргородщині заснували сімейну сироварню.
Зйомки на території Більського городища, що в Котелевському районі, тривали минулого літа. Отож у кадрах багато зелені й сонця. Запаморочливі краєвиди з висоти пташиного польоту. Романтика археологічного табору: і намети, і вогнище, і відчутна в повітрі жага відкриттів…
«Унікальність Більського городища зокрема в тому, що воно єдине на теренах Європи має такі масштаби. Зазвичай площа городищ – 50, 100, 300, 500 гектарів, а тут 5 тисяч гектарів… Археологи кажуть: щоб городище відчути, треба його пішки пройти», – із цих слів співробітниці заповідника Оксани Дорошенко й починається знайомство з унікальною пам’яткою – найбільшим укріпленим поселенням у Європі доби раннього залізного віку.
Історія городища скіфського часу, сучасні особливості ведення археологічних розкопок, доля знайдених артефактів, цікавинки для туристів – команда Ukraїner представила унікальну пам’ятку з різних ракурсів.
Тон уявного діалогу з глядачем вкрай довірливий, адже перед камерою діляться міркуваннями люди, яких не просто ваблять загадки древнього городища, а які пов’язали з їх розгадуванням своє життя.
«Коли людина знає, що вона походить із цього місця і пишається тим, що вона тут живе, наприклад, у Більську, мені здається, це той шлях, який буде корисний в цілому для держави, – резюмує свої думки кандидат історичних наук Денис Гречко. – Я не кажу, що ми якісь найкращі. Ми – українці. Ми маємо свої характерні риси нації – мені вони дуже подобаються. Я хочу тут жити, я хочу робити цю країну сильнішою, красивішою, працювати на її більш позитивний імідж, як тільки можу. Тож намагаюся зацікавити, запалити цим й інших людей».

Вікторія КОРНЄВА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий