Загинули за правду

Загинули за правду

Щороку в третю п’ятницю вересня в Україні відзначається День пам’яті українських журналістів. Його було встановлено у 2007 році з ініціативи Національної спілки журналістів України – для вшанування пам’яті усіх колег, які загинули, виконуючи свої професійні обов’язки.

Пам’ятні заходи традиційно відбуваються до річниці зникнення засновника «Української правди» Георгія Гонгадзе, викраденого 16 вересня 2000 року.
За останні майже три десятиліття в Україні загинуло понад 70 журналістів. Серед них – люди різних політичних поглядів. Але вони були вбиті саме за те, що їхні погляди не збігалися зі світосприйняттям убивць. У більшості випадків злочини проти журналістів залишаються нерозкритими, на лаві підсудних опиняються, якщо опиняються, виконавці, а не замовники. Одні з цих справ є резонансними, гучними, вони весь час на слуху, прізвища вбитих журналістів добре відомі, інші – лише раз, у вигляді скупого повідомлення. З’являються в інформпросторі й зникають. День пам’яті українських журналістів – нагода згадати всіх.
За сумною статистикою загиблих ховаються і численні факти залякування, побиття, пошкодження майна, з якими стикаються працівники інформаційного фронту.
У цей день згадуємо імена Павла Шеремета, який загинув позаторік, Вадима Бойка, який свого часу часто бував у Кременчуці, Георгія Гонгадзе, В’ячеслава Веремія. Сьогодні підтримки й солідарності потребують наші колеги, які опинилися в російських катівнях. Серед них – кінорежисер і громадський активіст Олег Сенцов, Станіслав Клих, Микола Семена, Роман Сущенко. Журналістика – небезпечна професія і в Україні, і в усьому світі.
Шановні колеги, згадаймо в цей день усіх полеглих за правду. І будьмо пильні й обережні у своїх вчинках, точні – у висловах, чесні – у професії.

Поділися:

Добавить комментарий