Захисники потребують захисту

Захисники потребують захисту

З нагоди вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відбулася зустріч керівників області та міста з активом чорнобильських громадських організацій. На ній обговорили програми підтримки ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Зі словами вдячності до людей, які захистили світ від ядерної катастрофи, звернулися голова ОДА Валерій Головко, голова обласної ради Олександр Біленький та виконувач обов’язків міського голови Полтави Олександр Шамота.

Зараз на території області проживають майже 10 тисяч чорнобильців. Серед проблем, які їх найбільше хвилюють, – отримання житла на пільгових умовах, оздоровлення та пенсії. Зазначалося, що в наступному році видатки з обласного бюджету для забезпечення їхніх потреб зростуть. А також планується більше коштів спрямувати на санаторно-курортне лікування ліквідаторів. Якщо в минулому році у рамках обласної комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення на ці потреби було закладено 7 мільйонів гривень, то в наступному планують виділити 10 мільйонів.
Перший заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ніна Черняк розповіла, що в наступному році на 10 відсотків зросте фінансування медичного забезпечення – до 3 мільйонів гривень. Збільшать і одноразову матеріальну допомогу дітям з інвалідністю та вдовам чорнобильців. Якщо цього року виплати становили 2000 грн, то наступного вони зростуть на 500 грн. Сума оплати путівки супроводжуючої особи чорнобильців з інвалідністю зросте з 5000 до 6000 гривень. Також започатковуються нові напрямки – це виплата додаткової матеріальної допомоги на санаторно-курортне оздоровлення. Якщо цього року додатково виплачували 2000 грн, то наступного планують підвищити суму до 4000 грн. У 2019 році планують придбати 273 путівки в місцеві санаторії на суму 2 млн грн.
Голова обласного громадського об’єднання ветеранів та інвалідів у Полтавській області “Союз Чорнобиль Україна” Віктор Шкурпела зауважив, що давно пора переглянути і пенсійні виплати ліквідаторам. Якби вони були більшими, то чорнобильці могли б купити собі ліки і повноцінно харчуватися. Також постійно зростає вартість путівок у санаторії. Наразі триває робота щодо часткової компенсації їхньої вартості. Це дасть змогу збільшити кількість відпочивальників.
Також йшлося про пільги чорнобильців у медичних закладах Полтавщини. А це, зокрема, безкоштовна заміна протезів, безкоштовне проходження МРТ за попереднім записом, отримання кардіостимулятора за державні кошти, матеріальна допомога в разі потреби дорогого лікування.
Групі ліквідаторів вручили почесні відзнаки облдержадміністрації та подяки архієпископа Полтавського і Кременчуцького Федора.

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий