Закладаємо жоржини на зберігання

Закладаємо жоржини на зберігання

Цьогоріч пишні життєрадісні жоржини довго радували нас своїми яскравими квітами. Але і для них нарешті приходить час відправлятися на «зимову сплячку», відпочивати і набиратися сил для нового сезону. Якщо виконувати умови, необхідні для зберігання посадкового матеріалу жоржин, то в майбутньому році вони знову розквітнуть на повну силу.

Бульбокорені жоржин розгортають, зрізають секатором стебло трохи нижче рівня підгортання. Щоб не пошкодити бульбокорені, викопують траншею на штик лопати в радіусі 20 см від куща. Потім обережно лопатою витягують бульбокорені з грудкою землі. Якщо просто потягнути за стебло, то корінь може відірватися від кореневої шийки. Обережно очищають бульбокорені від землі і, обрізавши дрібні корінці, промивають їх у проточній воді. Очищені бульбокорені дезінфікують впродовж 30 хвилин в рожевому розчині марганцевокислого калію. Після цього виламують великі бруньки близько кореневої шийки, які при зберіганні зазвичай загнивають, і присипають ранки деревним вугіллям або сіркою. Підсохлі бульбокорені поміщають на 15–20 діб в прохолодне приміщення з вологістю повітря 85–90% (при кімнатній температурі бульбокорені можуть усохнути і загинути). У процесі сушіння бульбокорені кілька разів ретельно оглядають, обрізають всі пошкодження і гнилі до здорової тканини і присипають місця зрізів товченим деревним вугіллям або сіркою.
Перш ніж залишити бульбокорені жоржин на зберігання, видаляють воду з нижньої частини пенька. Для цього проштрикують його шилом над кореневою шийкою, нахиляють і виливають воду. Ця операція оберігає бульбокорені від загнивання. Зберігайте бульбокорені в ящиках при температурі 4–8°С (не вище 12°С) і вологості повітря 60–80% або в шарі тирси, піску, торфу. Регулярно оглядайте їх, хворі відбирайте, протруюйте їх рожевим розчином марганцевокислого калію впродовж 30 хвилин і зберігайте окремо.

Поділися:

Добавить комментарий