Законодавча база, місцеве самоврядування, громадянське суспільство

Законодавча база, місцеве самоврядування, громадянське суспільство

Сприяти підвищенню ефективності роботи й підзвітності органів місцевого самоврядування – така мета Проєкту USAID “Говерла”, регіональне відкриття якого відбулося в Полтаві.
Під час заходу були підписані Угода про наміри між Проєктом USAID “ГОВЕРЛА” та Полтавською облдержадміністрацією, а також Меморандуми про співпрацю між Проєктом і п’ятьма громадами області: Миргородською, Лубенською, Сенчанською, Оржицькою та Диканською. Саме в цих громадах протягом наступних 5 років реалізовуватимуть як короткострокові, так і довгострокові програми.

Цей Проєкт є найбільшою програмою, що фінансується USAID для підтримки реформи децентралізації в Україні. Її бюджет – 74 мільйони доларів США на весь період реалізації, до 2026 року. А першим кроком у співпраці між громадами області та Проєктом стане підтримка ініціатив громад у покращенні якості місцевих публічних послуг. Кожна громада-партнер візьме участь у конкурсі проєктів та отримає фінансову підтримку у реалізації найбільш спроможної ініціативи.
– Йдеться про ефективне використання коштів, ефективне формування бюджету, аналіз тих прогалин, що є у сфері надання послуг нашим громадянам. Тобто цей Проєкт – про підвищення якості державного управління та управління місцевого самоврядування. Критеріїв, за якими обирали громади, було дуже багато. Крім того, було кілька етапів відбору, – зазначив голова ОДА Олег Синєгубов.
– Проєкт USAID “ГОВЕРЛА” підтримуватиме децентралізацію у трьох напрямках: підвищення нормативно-законодавчої бази, вдосконалення місцевого самоврядування та підсилення залучення громадянського суспільства, – наголосив керівник Проєкту USAID “ГОВЕРЛА” Габріель Абрагам.
Він нагадав, що 27 вересня у Києві відбулося відкриття Проєкту, у якому беруть участь лише 3 області – Полтавська, Львівська та Волинська. Громади обирали за низкою різних критеріїв.
Миргородська міська територіальна громада вже має позитивний досвід співпраці з Агентством США з міжнародного розвитку.
– Спільно з Агентством США з міжнародного розвитку “USAID” ми вже реалізували два проєкти: з енергоефективності (реновація дошкільного закладу) та з перспективного теплозабезпечення міста (модернізація котельні на альтернативне паливо). Цього разу нас цікавить просторове планування, розвиток громади й туризму, зокрема співпраця з підприємцями, – розповів голова громади Сергій Соломаха.
Оржицька територіальна громада чи не найбільш вмотивована для участі в Проєкті USAID, адже об’єдналася зовсім недавно й такого досвіду ще не має.
– У співпраці ми вбачаємо потужний поштовх для руху вперед. Нам будуть потрібні й методична допомога, і сталість розвитку нашої громади, для нас цікава й інвестиційна привабливість та її формування для наших територій, – зазначила Оржицький селищний голова Олена Сидоренко.
Більш сталого розвитку своєї громади й інвестиційних проєктів задля покращення життя населення та порозуміння з міською владою прагне від участі в Проєкті Лубенська громада.
– Нас цікавлять підприємства, пов’язані з переробкою, та підприємства, які якнайменше забруднюють довкілля, а також логістичні центри. Хотілося б і більш сталого розвитку в плані економічних показників, щоб і податки до місцевих бюджетів надходили, й місцеве населення мало робочі місця, – констатував перший заступник Лубенського міського голови Олег Соболєв.
У рамках реалізації Проєкту USAID “ГОВЕРЛА” в Полтаві відкриють офіс, де працюватимуть технічні та програмні експерти. Вони й надаватимуть громадам необхідну допомогу.
Наступним кроком після підписання Меморандуму, за словами Габріеля Абрагама, буде проведення оцінки та аудиту пілотних громад, визначення їхньої спроможності. Це допоможе розробити конкретизовані та спеціалізовані підпроєкти для кожної з громад.

Людмила ДАЦЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий