Залишаємося чарівними: магія ароматів:

Залишаємося чарівними: магія ароматів:

Парфумерна індустрія пропонує такий широкий асортимент продукції, що зорієнтуватися в ньому й знайти справді «свій» аромат, доволі непросто.
Має значення навіть те, у який час доби (вранці чи ввечері) ви обираєте в магазині чарівний флакончик. Під кінець дня, коли нюх уже перевантажений десятками інших ароматів, облюбовані духи «звучатимуть» зовсім не так, як наступного ранку. Отож покупка може розчарувати й назавжди осісти в шухляді туалетного столика.
Щоб правильно вибрати парфум, слід заздалегідь пошукати відповідну інформацію у доступних джерелах. Сьогодні її вдосталь. А коли ти, так би мовити, «сам собі експерт», це набагато надійніше, ніж сподіватися на поради продавця чи допомогу незнайомого консультанта.

Вміст флакончика. Парфумерну продукцію розрізняють не тільки за складом композиції, а й за концентрацією ефірних олій, стійкістю, здатністю утворювати «шлейф». Найконцентрованішим варіантом є олійні духи (парфумерний концентрат). Найчастіше в їх основі – ефірні олії натурального походження: жасмину, мигдалю, троянди тощо. Ні спирту, ні води в такій продукції немає. Існують також парфуми із синтетичними оліями. Їх можна розпізнати за нижчою ціною.
Після олійних духів запах на шкірі зберігається до 4 діб. Авжеж, він поступово слабшає, але не змінюється, радуючи улюбленими нотами. Стійкість аромату зумовлена тим, що під час нанесення парфуму на шкіру на її поверхні утворюється найтонша олійна плівка, що запобігає швидкому вивітрюванню (випаровуванню) аромату. Окрім того, ефірні олії глибше проникають у шкіру, завдяки чому такі духи зволожують її і заспокоюють, тоді як духи зі спиртом можуть пересушувати й викликати подразнення.
Парфуми з вмістом ефірних олій від 50% до 30% зазвичай поділяють на духи-інтенс (більш концентровані) та просто духи. Досить довільна градація пов’язана з тим, що в Державному стандарті України для кожного виду парфумерної продукції існує досить широкий діапазон характеристик, за яким, наприклад, парфумерну продукцію із концентрацією запашних речовин у 20% можна називати як духами, так і парфумерною водою.
Духи-інтенс і духи забезпечують своїй власниці яскравий аромат упродовж понад 5 годин, після чого з’являється легкий «шлейф». Аромат розкривається поступово, кількома нотами, які змінюють і доповнюють одна одну.
Парфумерна вода передбачає вміст ефірної олії не більше 20%. Аромат може триматися від 2 до 4 годин, потім лишається «шлейф». Зазвичай парфумерну воду використовують кілька разів на день, щоб освіжити поступово «згасаючий» запах. За ціною ця продукція значно дешевша за духи.
Туалетна вода містить близько 5–10% ефірних олій. Її аромат втрачається швидко, але саме цю продукцію вважають найприйнятнішою для щоденного використання. Ненав’язливий запах не дратує навіть у спеку, здається привабливим і легким.
Найменшу кількість – лише кілька відсотків – ефірних олій має у своєму складі одеколон. Відповідно стійкість його аромату зовсім низька – не більше однієї години.
Різноманіття ароматів. Одна справа – визначитися із видом парфумів за концентрацією ароматичних речовин, інша – вибрати «свій» аромат. Вважається, що за «характером» запаху парфуми поділяються на 4 великі групи (існують і більш деталізовані класифікації). Ідеться про аромати «свіжа зелень», «фруктово-квіткові ноти», «східні прянощі» та «деревні пахощі, з нотками кори».
Парфуми із запахом свіжої зелені – це ода луговому різнотрав’ю, свіжоскошеній траві. Вони дарують яскравий, бадьорий і водночас нерізкий аромат. Найкраще пасують діловим пані, які звикли до цейтнотів на роботі. Для романтичних побачень такі парфуми недоречні.
Деревний аромат – теплий і глибокий. У ньому вгадується присутність кедру, сосни, сандалового дерева, тропічного чагарника пачулі, лісового моху. У чоловічих парфумах ці ноти гучні, агресивні й водночас благородні. У жіночих їх поєднують у зовсім іншому співвідношенні й отримують ніжні м’які аромати, що пасують щирим і романтичним особам.
Фруктово-квіткові запахи натякають на грайливість і пристрасть. Їх вважають універсальними, тобто доречними як для буднів, так і для подорожей під час відпусток, урочистих моментів і амурних зустрічей.
Парфуми, що належать до групи «східні прянощі», створені за рахунок поєднання квіткових і деревних запахів, із додаванням відтінків спецій, мускусу, ванілі, апельсина. Таким ароматам краще панувати ввечері.
Парфумерія «по нотах». Головні ноти парфуму – верхні, вони відчуваються відразу ж, здаються доволі різкими, але витають довкола вас лише кілька хвилин. Із верхніх нот виходять, народжуються середні ноти – значно м’якші й тендітні. Вони огортають вас від 2 до 5 годин. Далі настає черга так званих шлейфових (базових) нот. Саме цей аромат залишатиметься з вами найдовше. Отож, облюбувавши в магазині новий парфум, відкладіть купівлю до завтра, щоб за резервний час устигнути познайомитися з ним досконально.
Із відкритих інтернет-ресурсів.

Добавить комментарий