Запобігти лиху

Запобігти лиху

Стан протипожежного захисту об’єктів із масовим перебуванням людей обговорили в облдержадміністрації

Щороку на території Полтавщини виникає понад три тисячі надзвичайних ситуацій і небезпечних подій. Із них 50–65 відсотків – пожежі різного характеру: в екосистемах, на транспорті, в спорудах житлового і нежитлового призначення (кожен рік від 1100 до 1300 випадків). Протягом останніх п’яти років у таких спорудах виникло понад шість тисяч пожеж. Загинуло 355 і постраждало 268 осіб. За чотири місяці поточного року під час пожеж загинуло 34 і постраждало 19 людей, поінформував начальник управління з питань цивільного захисту ОДА Віктор Стеблянко.
Щороку фахівці Державної служби України з надзвичайних ситуацій проводять перевірки виконання вимог законодавства з пожежної безпеки й надають приписи на виконання необхідних заходів. Проте частина з них залишається невиконаною. Наприклад, проблемною є ситуація у двох школах Великобагачанського району й двох освітніх закладах Новосанжарського району. Не варто забувати, що у навчальних закладах області за останні п’ять років виникло 16 пожеж, внаслідок яких постраждала одна особа. Не усувають порушення у Козельщинському районному будинку культури, проте будівлю продовжують використовувати для проведення культурно-масових заходів. Нині судове рішення повторно надіслане до примусового виконання.
За словами заступника начальника головного управління ДСНС України у Полтавській області Володимира Гришаніна, навесні – на початку літа минулого року працівники управління провели позапланові перевірки близько півтори тисячі об’єктів із масовим перебуванням людей. Зокрема проінспектували 1 тисячу 167 загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладів, 86 закладів охорони здоров’я, 166 торговельних центрів, культурно-розважальних установ і закладів дозвілля. За результатами перевірок виявлено понад 14 тисяч порушень вимог законодавства у сфері пожежної й техногенної безпеки. З-поміж них такі: об’єкти повністю або частково не обладнані системами протипожежного захисту, системи протипожежного захисту технічно несправні, електромережі й обладнання потребують заміни, шляхи евакуації не відповідають встановленим вимогам, зафіксовано відсутність первинних засобів пожежогасіння, джерел зовнішнього протипожежного водопостачання тощо. За порушення вимог пожежної безпеки й невиконання приписів про усунення порушень до адміністративної відповідальності було притягнуто майже півтори тисячі керівників і посадових осіб.
На підставі проведених перевірок головним управлінням ДСНС у Полтавській області до суду було подано 29 адміністративних позовів про застосування заходів реагування стосовно об’єктів, на яких виявлені порушення вимог пожежної безпеки, що створювали реальну загрозу життю і здоров’ю людей. Майже всі відповідні позови суди задовольнили.

Деякі порушення не усуваються роками

Вже упродовж поточного року фахівці органів державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки перевірили 576 об’єктів із масовим перебуванням людей.
– За результатами перевірок виявлено понад 4,6 тисячі порушень вимог законодавства у сфері пожежної й техногенної безпеки. Половина від загальної кількості не була усунена. Тож до адміністративної відповідальності притягнуто 530 керівників і посадових осіб. Із установ до нас надходять листи з проханнями через відсутність коштів перенести терміни. Але з минулого року головне управління почало подавати адміністративні позови стосовно об’єктів із масовим перебуванням людей щодо закриття чи призупинення діяльності. Адже наші штрафи – 34 й 51 гривня – особливого впливу на усунення виявлених порушень не мали, – зазначив Володимир Гришанін.
– Ситуація незадовільна, хоч і є тенденція до зменшення кількості об’єктів, які не відповідають вимогам пожежної безпеки. Звертаюся до голів райдержадміністрацій та ОТГ: коли подаєте проекти на реконструкцію будівель, насамперед звертайте увагу на дотримання норм пожежної безпеки. Не займайтеся облаштуванням дитячого майданчика біля школи, доки не забезпечена пожежна безпека в освітньому закладі. Створення всіх необхідних умов для безпеки людей – одне з пріоритетних завдань для нас, – наголосив тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Роман Товстий.

На Полтавщині минулого місяця виникло 564 небезпечні події

Упродовж квітня в області виникло 564 небезпечні події, з них техногенного характеру – 522, природного – 14, соціального – 28. Виникло більше чотирьох з половиною сотень пожеж, внаслідок яких 8 людей загинули, 10 – травмовано. 91 людину вдалося евакуювати внаслідок пожежі сміттєпровода в Полтаві. Виникли дві лісові пожежі, які, на щастя, ліквідували на початковому етапі. Зафіксовано одну пожежу на торфовищі, яку теж було своєчасно ліквідовано. Дві пожежі вирували на господарських угіддях.
Окрім того, трапилася 41 дорожньо-транспортна пригода. Загинула одна людина, 57 осіб, зокрема 6 дітей, були травмовані. Сталось 25 нещасних випадків (із них 10 – на виробництві) – загинуло 3 людини. Зафіксовано два летальних випадки на воді. Внаслідок семи випадків отруєння токсичними та іншими небезпечними речовинами постраждали 11 людей.
Також на Полтавщині виявлено 500 застарілих боєприпасів, які наразі знешкоджені. А у селі Погреби Глобинського району місцевий мешканець, за попередньою інформацією, підірвав у себе в гаражі гранату Ф-1, внаслідок чого загинув, зазначив Віктор Стеблянко.
Загалом по області з початку року виникло 1262 небезпечні події, що більше майже на третину, ніж за відповідний період 2018 року. Людей загинуло на 4 відсотки менше, але кількість постраждалих зросла.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий