Заповнення реквізиту  «Призначення платежу»

Заповнення реквізиту «Призначення платежу»

Чи обов’язково в платіжній інструкції заповнювати (фактично дублювати) свої реквізити в полі «Фактичний платник»?
Відповідно до Інструкції про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 29.07.2022 № 163, реквізит «Фактичний платник» заповнюється у випадках, коли платник ініціює платіжну операцію за фактичного платника (тобто за іншу особу).
Звертаємо увагу, що відповідно до статті 19 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податків веде справи, пов’язані зі сплатою податків, особисто або через свого представника. Особиста участь платника податків в податкових відносинах не позбавляє його права мати свого представника, як і участь податкового представника не позбавляє платника податків права на особисту участь у таких відносинах.
Представниками платника податків визнаються особи, які можуть здійснювати представництво його законних інтересів та ведення справ, пов’язаних із сплатою податків, на підставі закону або довіреності.
Довіреність, видана платником податків – фізичною особою на представництво його інтересів та ведення справ, пов’язаних із сплатою податків, має бути засвідчена відповідно до чинного законодавства.
Представник платника податків користується правами, встановленими ПКУ для платників податків.
Тобто при безготівкових розрахунках платників з бюджетом та фондами за відокремлені підрозділи (далі – філії).
Юридичні особи (головні підприємства) під час сплати податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску за філії (у випадках, передбачених ПКУ) заповнюють усі обов’язкові реквізити платіжної інструкції, у т.ч.: реквізит «Код платника» (податковий номер головного підприємства); реквізит «Код фактичного платника» (податковий номер філії); реквізит «Призначення платежу».
При готівкових розрахунках платників з бюджетом та фондами.
Громадяни під час сплати податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску за допомогою технічного пристрою (банківський автомат, платіжний термінал, програмно-технічний комплекс сомообслуговування, програмно-апаратне середовище мобільного телефону, інший пристрій) та через каси надавачів платіжних послуг заповнюють усі обов’язкові реквізити платіжної інструкції, у т.ч.:
реквізит «Код фактичного платника» (податковий номер громадянина – платника податків);
реквізит «Призначення платежу».
При цьому реквізит «Код платника» містить код надавача платіжних послуг, з використанням технічного пристрою якого або через каси якого проводиться готівковий розрахунок.
При безготівкових розрахунках платників з бюджетом та фондами від власного імені (зі свого рахунку в банківській установі).
Юридичні особи, фізичні особи – підприємці (ФОП) та громадяни під час сплати податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску заповнюють усі обов’язкові реквізити платіжної інструкції, у т.ч.: реквізит «Код платника» (податковий номер юридичної особи, ФОП та громадянина); реквізит «Призначення платежу». Реквізит «Код фактичного платника» в такому випадку можна не заповнювати.

Головне управління ДПС у Полтавській області.

Поділися:

Добавить комментарий