Заслужена перемога «на класі» «Ворскла» – «Минай» – 2:0

Матч із «Минаєм» став для очільника «Ворскли» Юрія Максимова ювілейним – п’ятдесятим в чемпіонаті УПЛ від початку його роботи в полтавському клубі. І «біло-зелені» презентували своєму коучу подарунок у вигляді впевненої вікторії, зробивши ювілей подвійним, адже перемога над ужгородцями стала двадцятою за головування Максимова на тренерському містку «Ворскли». Забивши по голу у кожному з таймів і зберігши свої ворота «сухими», полтавці реабілітувалися за прикру нічию (2:2) з «Десною» у минулому турі. Хоча першим відкрити рахунок міг саме «Минай». Полтавці більше володіли м’ячем, але до удару у ворота справа не доходила, а от контратакуючі дії гостей кілька разів примушували частіше забитися серця вболівальників «Ворскли».

І все ж наприкінці першого тайму рахунок відкрили саме господарі поля. Після розіграшу штрафного та верхової боротьби Скляр вдало скинув м’яча головою на вільного від опіки Кане, і той впритул розстріляв ворота «Миная». Так за 8 хвилин до перерви на табло засвітилися цифри 1:0. Неприємний момент стався, коли команди саме йшли відпочивати у підтрибунні приміщення. Колишній гравець збірної України Євген Селезньов, який нині грає в ужгородському клубі і досить часто потрапляє у скандальні ситуації, чомусь вирішив зробити непристойний жест у бік вболівальників «Ворскли», але розвитку, а також реакції головного арбітра Катерини Монзуль цей епізод не отримав.
Другу половину зустрічі полтавці розпочали активно. Вже на 52 хвилині потужним ударом здригнув поперечку Руслан Степанюк. Але за кілька хвилин «Минай» ледь не зрівняв рахунок. Пас від свого воротаря вдало прийняв Ельдар Кулієв, і… ледь «не втік» сам на сам із Дмитром Різником. На щастя для полтавців, у завершальній стадії атаки гравець ужгородської команди трохи втратив дорогоцінний час, і Йоонас Тамм встиг заблокувати удар. Ще зо п’ять хвилин команди обмінювалися черговими гострими моментами. Непоганий шанс подвоїти рахунок отримала «Ворскла», але після удару головою Рангеля м’яч опинився в руках голкіпера. За кілька десятків секунд до того, коли після удару Селезньова м’яч потрапив у руку Тамма, Катерина Монзуль вирішила, що ситуація «не тягне» на пенальті.
Тож, незважаючи на досить жваву гру, рахунок залишався незмінним до 73 хвилини, коли полтавці забили вдруге. До речі, сталося це знову після «стандарту». Тепер фатальним для «Миная» став розіграш кутового. М’яч опинився у Володимира Чеснакова, який потужно пробив, і рикошетом від гравця ужгородців «кулястий» влетів у сітку. Спочатку гол записали на рахунок Володимира, але у підсумковому протоколі він зарахований як автогол Віктора Лиховидька.
Як зазначив після матчу Руслан Степанюк, коли на табло засвітилося «2:0», йому навіть стало трохи лячно, чи не повториться історія, яка відбулася у матчі з «Десною», коли чернігівцям вдалося відіграти обидва м’ячі. Так само прокоментував на післяматчевій прес-конференції цей момент і Юрій Максимов: «Ми весь час граємо непогано, але часто-густо не можемо виграти. З «Десною» ведемо 2:0 і граємо внічию. Не знаю, чогось не вистачає, напевне, концентрації. По ходу матчів виграємо, але в кінці віддаємо перемоги. До речі, ще коли при рахунку 1:0 Степанюк потрапив у перекладину, я подивився на помічника і сказав: «Ну знову». Краще б цього епізоду не було, тому що такі моменти мають завершуватися голом. Воно завжди повертається назад…» На щастя, цього разу полтавці впоралися, і залишили свої ворота «сухими» – заслужена перемога «на класі» над «Минаєм», який теж заслуговує добрих слів, адже продемонстрував гарну гру проти більш потужної команди, в якій багато виконавців, що мають дуже непогані особисті дані і досягнення.
До речі, відповів коуч «ворсклян» і на запитання про те, чому на полі не з’явився один із лідерів «біло-зелених» Олів’є Тілль: «Він – «голова» команди, яка веде всю гру, може і притримати, і гострий пас віддати. На жаль, травмувався. Три гри зіграв за збірну [Люксембургу], вийшов й на матч з «Десною», а потім на тренуванні «потягнув задню». Ми не хотіли ним ризикувати».
Кольори «Ворскли» у звітній грі захищали: Різник, Пердута, Яворський, Тамм, Чеснаков, Кане (Пешич, 78), Пуцлін, Скляр (Бондаренко, 83), Челядін (Якубу, 68), Ранжел, Степанюк.
Результати інших матчей 8-го туру: «Десна» – «Рух» – 1:0, «Інгулець» – «Колос» – 0:2, «Маріуполь» – «Шахтар» – 0:5, «Дніпро-1» – «Верес» – 1:0, «Динамо» – «Олександрія» — 1:0, «Зоря» – «Чорноморець» – 3:0, «Львів» – «Металіст 1925» – 0:0.
* * *
Завдяки вікторії у звітному поєдинку чемпіонату української Прем’єр-ліги «Ворскла» повернулася на п’яту сходинку турнірної таблиці. Це стало можливим після перемоги «Динамо» над «Олександрією», яку кияни «вигризли» вже у доданий арбітром час (на +7 хвилині) після досить суперечливого пенальті. Надалі команди провели на полі ще п’ять хвилин, під час матчу не раз виникали конфронтації, які ледь не переростали у масштабні сутички. А ось на трибунах бійка таки відбулася, припиняти її довелось поліції. Тож цей матч став не лише найдовшим у поточному чемпіонаті, але й найскандальнішим. Та як би там не було, тепер «Ворскла» випереджає «Олександрію» на одне очко і на той же один заліковий бал відстає від «Десни» і «Дніпра-1», які поділяють третю-четверту сходинки турнірної таблиці. Наступний поєдинок полтавці проведуть 24 вересня на виїзді проти ковалівського «Колоса». Початок гри – о 19.30.