Заслужене визнання видатного хлібороба землі Полтавської

Заслужене визнання видатного хлібороба землі Полтавської

Приємною звісткою в ці весняні дні став Указ Президента України Петра Порошенка “Про присудження Державних премій України в галузі науки і техніки 2018 року”, в якому йдеться, що за роботу “Високоефективні комплекси технічних засобів для вирощування зернових та інших культур” відзначено Семена Свиридоновича Антонця.
Все своє трудове життя Семен Свиридонович віддав хліборобській справі. І мимоволі згадуєш слова народного академіка Терентія Семеновича Мальцева: “Служити землі, примноженню багатств хлібного поля – одна із найблагородніших і прекрасних справ”.
Цю благородну справу Семен Свиридонович проніс через усе своє життя, повсякденно турбуючись про землю, зберігаючи і примножуючи її родючу силу, піклуючись про долю селянина як творця земних благ, про село як колиску української нації.
Нелегким, а іноді й тернистим був життєвий шлях Семена Антонця. Та завдяки розсудливості, аналітичному розуму, умінню зорієнтуватися в ситуації, мобілізувати людей, він впевнено йшов до поставленої мети.
І ця мета здійснилася: створено унікальне за своєю суттю ПП “Агроекологія”, яке нині є могутнім органічним масивом. Тут понад сорок років не застосовуються синтетичні мінеральні добрива, хімічні засоби захисту рослин, відтворюється природна родючість грунту, отримують екологічно безпечну продукцію – основу здорового харчування людей, старанно бережуть найголовніше наше багатство – землю.
Господарство стало еталоном ведення органічного землеробства не лише в Україні, а й далеко за її межами. Щорічно тут одержують тисячі тонн зерна, понад тисячу тонн м’яса, 13 тисяч тонн молока екстра-класу. Завдяки шеститисячному поголів’ю великої рогатої худоби щорічно виробляється понад 70 тисяч тонн органіки.
Сертифікована за міжнародними стандартами продукція реалізується в нашій країні як еталон якості для дієтичного та здорового харчування. Продукція ПП “Агроекологія” також успішно виходить на світовий ринок. Позитивно вирішується державна програма розвитку сільських територій, поліпшується соціальна сфера, підвищується добробут селян.
У господарстві створений і успішно функціонує Центр органічного землеробства, де проводяться численні науково-практичні конференції, семінари. Тут побували сотні делегацій з України, багатьох країн світу. Підприємство є асоційованим членом НААН України, вчені-аграрії проводять дослідження з різних питань розвитку органічного землеробства, проходять міжнародні Дні поля. Тісна співпраця з Національною академією наук, втілення оригінальних ідей Семена Свиридоновича Антонця сприяли створенню унікального робочого органу для грунтообробних знарядь в умовах органічного землеробства.
Семен Свиридонович Антонець увійшов в історію аграрної науки як творець унікальної моделі органічного землеробства, яке у своїй основі ведеться у тісній співпраці із законами природного розвитку біосфери.
Вітаючи Героя України, Героя Соціалістичної Праці, засновника ПП “Агроекологія” Шишацького району, патріарха органічного землеробства Семена Антонця, зичимо йому перш за все міцного здоров’я, втілення його щирого прагнення, щоб Україна стала світовим лідером інтенсивного органічного землеробства.

За дорученням громадської спілки “Полтавське товариство сільського господарства”
Микола ОПАРА,
заступник голови громадської спілки з наукової роботи.

Поділися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Добавить комментарий