Кожна жінка незалежно від віку хоче завжди мати гарну шкіру обличчя й загалом добре виглядати. У салонах краси вам, звісно, допоможуть, але коштуватиме це недешево. Між тим, навіть косметологи не заперечують, що будь-яку б’юті-процедуру можна замінити масками із, так би мовити, підручних засобів. Просто, дешево, працює! Економимо на салонних процедурах з допомогою доступних засобів, які продаються в аптеках.
Риб’ячий жир
У дитинстві він зазвичай викликав огиду. Батькам нелегко було вмовити дитину проковтнути цю олію, яка пахла рибою. Але дорослі робили все правильно, годуючи дітей риб’ячим жиром. Це справжня скарбниця вітамінів, корисних мікроелементів і біологічно активних компонентів. У косметології теж активно застосовують цей продукт як у чистому вигляді, так і в складі різних масок.
Вітамін Е
Рідкий вітамін Е – незамінний компонент майже у всіх масках для обличчя. Навіщо віддавати гроші за дорогі косметичні засоби, якщо в домашніх умовах легко приготувати справжній еліксир молодості. Досить п’яти крапель вітаміну, доданих до суміші з косметичної глини й води, щоб отримати відмінний зволожуючий крем.
Бодяга
Бодяга – це прісноводна губка, яка активно застосовується в косметології. Якщо зробити маску на основі порошку бодяги й перекису водню, ефект буде не гіршим, ніж після салонного пілінгу, тільки дешевше в рази. Цей засіб підходить тим, у кого проблемна й жирна шкіра. Але перед нанесенням маски на обличчя зробіть невеликий тест: спробуйте її дію на невеликій ділянці шкіри. Якщо будуть сильне почервоніння і свербіж, цей засіб вам не підходить. Почервоніння – це норма. Найпоширеніша маска з бодяги: змішати в рівних пропорціях порошок із прісноводної губки й перекис водню. Таку маску на обличчі можна тримати не більше 10 хвилин. Краще за все робити її на ніч, щоб до ранку почервоніння шкіри зникло. Ще один чудовий рецепт: одну чайну ложку порошку з бодяги змішують із 2 столовими ложками вівсяних пластівців. До отриманої суміші додають 2 столові ложки вершків (жирність 10%). Через 10 хвилин маску змивають теплою водою.
Відвар з ромашки
Якщо вранці протирати обличчя кубиками льоду з відвару ромашки, то вже через тиждень у вас поліпшиться колір обличчя. Курс такої кріопроцедури повинен тривати від 10 до 15 днів. Через пару тижнів можна знову повторити.
Дігтярне мило
Натуральний березовий дьоготь, який є складовою мила, має антисептичні властивості. Незважаючи на специфічний запах, дігтярне мило рекомендується косметологами при жирній себореї, для боротьби з лупою.
Мигдальна олія
Це – універсальний засіб у домашній косметології. Олія добре зволожує за рахунок утримання вологи в шкірі. Нею лікують суху шкіру на ліктях і тріщини на п’ятах. Використовують мигдальну олію для масажу тіла та обличчя – вона омолоджує, підтягує шкіру, живить і насичує її вітамінами та мінералами.
* * *
Не варто забувати, що фармацевти створювали всі аптечні засоби для лікування конкретних захворювань. Тож перед їх застосуванням необхідна консультація фахівця. Також обов’язково проведіть тест на алергічну реакцію.
Наталка Ізотова,
косметолог.