Заступниця і покровителька землі Полтавської

Заступниця і покровителька землі Полтавської

Одну з найбільших святинь нашого краю, чудотворну Козельщинську ікону Божої Матері православні віряни вшановують 6 березня.

Цей образ належить до пізніших за часом прославлення (1881) і одночасно – до найбільш шанованих. Ікона італійського походження, до Росії її привезла придворна дама імператриці Єлизавети Петрівни. А в Україну образ потрапив, коли одна з його власниць вийшла заміж за писаря Запорозького війська на прізвище Сіромаха.
У ХІХ столітті ікона знаходилася у селі Козельщина, тоді Кобеляцького повіту Полтавської губернії, у маєтку графа Володимира Капніста, а точніше – його дружини Софії Капніст, уродженої Остроградської. Образ вважався сімейною святинею. Як чудодійний він прославився на всю імперію 1881 року після зцілення тяжкохворої доньки Капністів Марії.
Дівчина була майже знерухомлена через раптову й сильно прогресуючу хворобу суглобів та хребта, найкращі лікарі не могли полегшити її муки. Чудесна подія відбулася, коли Марія знову готувалася до далекої поїздки заради лікування, а мати порадила їй перед дорогою протерти на сімейній святині ризу й найпалкіше помолитися до Небесної Заступниці, щоб зустріч з іноземним світилом медицини допомогла їй одужувати.
Ревна молитва немічної Марійки була почута, й дівчина відчула, як до рук і ніг прибуває сила. Вона зірвала зі свого тіла металеві пружини й бинти та стала вільно ходити по кімнаті, продовжуючи благоговійно тримати в руках образ Божої Матері. Рідні дівчини терміново запросили додому парафіяльного священика, і перед святим образом був відслужений вдячний молебень.
Відтак чудодійну ікону перенесли до спеціально облаштованої каплиці, куди почали приїздити люди з різних куточків імперії. У 1882 році був зведений храм, а 1885 року започатковано жіночу громаду, яку 1891 року перетворили на жіночий монастир на честь Різдва Пресвятої Богородиці. З 1929 року (коли монастир був закритий) святиню переховували черниці. Тривалий час її зберігала у звичайній київській квартирі послушниця покійної ігумені Козельщинської обителі Феофанії.
1993 року насельниці відродженого монастиря зі сльозами на очах зустрічали свою “Заступницю і покровительку”. Святиня повернулася на землю свого чудесного прославлення. І в наші дні заради палкої молитви до Богородиці перед цим образом до Козельщинської обителі приїздять паломники з усіх усюд.

Підготувала Вікторія КОРНЄВА.

Поділися:

Добавить комментарий