Затверджено низку  обласних програм

Затверджено низку обласних програм

Минулого вівторка, 23 лютого, відбулося перше пленарне засідання четвертої сесії Полтавської обласної ради восьмого скликання. Вів засідання голова облради Олександр Біленький. У роботі сесії взяв участь голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.
На початку засідання депутати та запрошені вшанували хвилиною мовчання пам’ять Героїв Небесної Сотні, наших земляків-військовослужбовців солдата Олександра Глушка, солдата В’ячеслава Олексієнка та капітана Олександра Войтенка, які, захищаючи суверенітет і територіальну цілісність України, нещодавно загинули у зоні проведення Операції об’єднаних сил на сході нашої держави.

До порядку денного сесії було внесено 40 питань. Зокрема: про виконання обласних програм, термін дії яких закінчився у 2020 році; про затвердження обласних програм на наступні періоди; внесення змін до показників обласного бюджету минулого року тощо. Перед початком розгляду порядку денного голова облради Олександр Біленький оголосив про те, що політрада політичної партії ВО «Батьківщина» визнала правонаступною фракцію в облраді у складі депутатів Сергія Бєлашова, Лариси Босенко, Олега Бєлоножка, Віталія Бабака, Дмитра Кравченка, Миколи Корецького, Олександра Олексенка, Юрія Тимохи, Володимира Ярошенка.
Із суспільно значущих питань виступили депутати Руслан Богдан, Лариса Босенко, Наталія Сухонос, Юлія Цибульська, Іван Москалик. Зокрема Лариса Босенко порушила питання, що стосується конфліктної ситуації між «Полтаваобленерго» та об’єднаними територіальними громадами щодо оплати громадами за користування опорами електромереж.
Депутати заслухали інформацію керівника Полтавської обласної прокуратури Антона Столітнього про результати діяльності органів Полтавської обласної прокуратури за 2020 рік. У своєму виступі та відповідаючи на запитання він акцентував увагу на питаннях порушень законодавства під час забудови Полтави, розкритикував діяльність Держекоінспекції Полтавщини, зупинився на проблематиці збереження лісів й інших зелених насаджень.
Депутати розглянули низку обласних програм. Зокрема було затверджено «Програму розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2027 року». У програмі збережено основні напрямки й розширено доступне кредитування фермерів, збільшено фінансування з обласного бюджету вдвічі – до 120 мільйонів гривень. Депутатський корпус підтримав запропоновані профільними постійними комісіями обласної ради – з питань аграрної політики й земельних відносин, а також бюджету та управління майном – пропозиції щодо збільшення обсягу кредитування з обласного бюджету, перерозподілу коштів для фінансування сільськогосподарських кооперативів і збільшення обсягу фінансування з обласного бюджету на підтримку сільськогосподарської дорадчої діяльності.
Серед інших прийнятих рішень – продовження дії «Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів Полтавської області для виконання заходів з енергозбереження» до 2025 року включно. Голова обласної ради Олександр Біленький після завершення роботи пленарного засідання наголосив на соціальному значенні прийнятого депутатами рішення: «На мою думку, до цього не було належної комунікації між головами ОСББ та виконавчою владою. У 2020 році дія програми закінчилась. У попередні роки представники ОСББ взяли кредити, розраховуючи на нашу підтримку. Ініціатор проекту рішення – облдержадміністрація – пропонував продовжити Програму на рік, однак представники ОСББ з цією пропозицією не погодились, і в цьому є певна логіка. Саме тому було внесено поправки колег-депутатів, і даний проект рішення обласна рада підтримала в цілому. Отже, ми свої фінансові зобов’язання виконуємо».
Також депутати затвердили ряд інших обласних програм, внесли зміни до «Порядку проведення виплати одноразової грошової допомоги медичним та іншим працівникам комунальних закладів охорони здоров’я, які захворіли на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2», прийняли рішення про створення комунального закладу Полтавської обласної ради «Спортивний центр Полтавщини», розглянули кадрові та інші актуальні питання життєдіяльності області.
Зокрема було прийнято рішення про внесення змін до рішення пленарного засідання другої сесії Полтавської обласної ради восьмого скликання від 29 грудня 2020 року № 78 «Про реорганізацію Комунального закладу «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Полтавської обласної ради шляхом приєднання до Гадяцького дитячого будинку Полтавської обласної ради та перепрофілювання і зміну найменування Гадяцького дитячого будинку Полтавської обласної ради». Нагадаємо, у закладі соціально-психологічної реабілітації дітей, що розташований у Полтаві, останнім часом сталося кілька резонансних подій, а його директора на одній із минулих сесій було звільнено.
Загалом на першому пленарному засіданні четвертої сесії Полтавської обласної ради восьмого скликання було прийнято рішення стосовно половини з питань, що були внесені до порядку денного, решту, серед яких і низка звернень до центральних органів влади, буде розглянуто на наступному пленарному засіданні. Про дату і час його проведення повідомлятиметься додатково.

Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий