Затверджено та внесено зміни  до регіональних програм

Затверджено та внесено зміни до регіональних програм

Минулої п’ятниці, 28 лютого, відбулося пленарне засідання тридцять першої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання. Вів засідання голова облради Олександр Біленький. В роботі сесії взяв участь голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Традиційно, перед затвердженням порядку денного, відбулося нагородження шанованих земляків почесними відзнаками Полтавської обласної ради. Ряд депутатів порушили актуальні питання, що хвилюють мешканців області, зокрема у виступах підіймалася проблематика територіально-адміністративної реформи у Глобинському районі, діяльності органів місцевого самоврядування тощо.
Також було оголошено про вихід Володимира Савченка та Мирослави Василенко з депутатської фракції «Радикальна партія Олега Ляшка» і приєднання їх до фракції «Опозиційна платформа – «За життя».
Під час формування порядку денного було виключено питання «Про внесення змін до обласного бюджету на 2020 рік» та про затвердження переліку об’єктів, на які у 2020 році будуть спрямовані кошти обласного бюджету, відповідно до Обласної програми «Питна вода Полтавщини» на 2011–2020 роки.
Всього на пленарному засіданні сесії було розглянуто близько п’ятдесяти питань, більшість з яких отримали підтримку депутатів обласної ради. Але для затвердження деяких рішень голосів не вистачило. Зокрема депутати не проголосували за «План заходів з реалізації стратегії розвитку Полтавської області на 2021–2023 роки». Передбачається, що до його затвердження, як і до голосування за зміни до бюджету області на 2020 рік, облрада повернеться на позачерговій сесії, яка відбудеться у березні.
Під час роботи пленарного засідання депутати затвердили та внесли зміни до низки регіональних програм, зокрема підтримали «Програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2020 – 2024 роки». Програма передбачає заходи, спрямовані на забезпечення на Полтавщині доступних, якісних та безпечних послуг з оздоровлення та відпочинку дітей. Так, упродовж 5 років на її реалізацію передбачено виділити з обласного бюджету понад 544 мільйони гривень. Програмою визначено заходи щодо здешевлення вартості путівок, збереження та підтримки мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, розвитку їх матеріально-технічної бази.
Депутати заслухали інформацію прокурора Полтавської області про результати діяльності органів прокуратури на території Полтавщини, ухвалили низку кадрових та майнових рішень, підтримали ряд звернень депутатів облради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо вирішення суспільно значущих питань. Також депутати розглянули інші важливі питання життєдіяльності області. Як зазначив голова облради Олександр Біленький: «Головний масив питань, внесених на сесію, розглянуто. Дуже важливо було скоординувати зусилля з облдержадміністрацією та зняти з розгляду питання щодо внесення змін до обласного бюджету на 2020 рік. Це й відбулося, надійшов відповідний лист із ОДА, і депутати направили питання на доопрацювання».
Наступну, позачергову, сесію Полтавської обласної ради планується провести у середині березня.

Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ
“Зоря Полтавщини”

Добавить комментарий