Затверджено зміни до плану формування територій громад

Затверджено зміни до плану формування територій громад

У Полтаві 17 вересня розпочала роботу двадцять сьома сесія обласної ради сьомого скликання. Пленарне засідання вів голова облради Олександр Біленький.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять учасника Операції об’єднаних сил на сході України, кременчужанина Олександра Скирди, військовослужбовця 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади, серце якого перестало битися у липні, коли він перебував у відпустці.
Традиційно, перед початком розгляду питань порядку денного, відбулося нагородження шанованих земляків, які удостоєні почесних відзнак Православної церкви України, Полтавської обласної ради.
Також було оголошено про припинення повноважень депутата облради Олександра Трухіна, який обраний народним депутатом України
9-го скликання.
Розпочалося засідання із жвавого обміну думками стосовно використання електронної системи, що забезпечує голосування. Ряд депутатів вимагали обрати лічильну комісію, бо, на їхню думку, система не має відповідної сертифікації, і дозволити бажаючим голосувати шляхом підняття рук, але цю пропозицію відхилили більшістю голосів народних обранців. Сесія сформувала порядок денний, до якого включили кілька додаткових питань, таким чином порядок денний складався з 67 пунктів, серед яких, зокрема, низка питань стосувалася погодження облрадою надання підприємствам без проведення аукціону спецдозволів на користування надрами на території області. Питання надрокористування потребували негайного вирішення, адже минав термін, після якого дозволи надавалися б автоматично.
Першим на розгляд депутатів було винесено питання щодо проекту рішення «Про внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Полтавської області». Знову не обійшлося без суперечок, адже у залі були присутні представники територіальних громад, які були не згодні з деякими змінами. Після бурхливого обговорення рішення затверджено більшістю голосів.
У наступному блоці питань йшлося про звернення Державної служби геології та надр України щодо погодження надання низці підприємств без проведення аукціону спецдозволів на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням (промисловою розробкою родовищ) вуглеводнів на території Полтавської області. Зважаючи на відповідні рекомендації постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр, обласна рада відмовила Державній службі геології та надр України у погодженні таких спецдозволів.
Найбільш проблемним виявилося питання «Про внесення змін до складу постійних комісій Полтавської обласної ради». Справа дійшла до блокування робочого місця голови облради. Зміни, що були пов’язані із складом комісії з питань бюджету та управління майном, все ж ухвалено. «За» проголосували 49 депутатів.
Сесія продовжила роботу й ухвалила переважну більшість із питань порядку денного. Зокрема було проголосовано низку майнових та земельних питань, про припинення права користування мисливськими угіддями та надання мисливських угідь у користування тощо. Також депутати підтримали ряд запитів та звернень, зокрема «Про Звернення депутатів обласної ради до Президента України та Голови Верховної Ради України щодо недопущення поспішного відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення».
* * *
Результати роботи прокоментував голова обласної ради Олександр Біленький: «Вважаю, що пленарне засідання сесії було продуктивним, розглянуто декілька нагальних питань, які стосувалися надрокористування. Сьогодні ми мали подати до Державної служби геології та надр наше рішення, і воно буде подано вчасно. В принципі, депутати розглянули та прийняли рішення з більшості питань, які стосувалися життєдіяльності області. Як бачите, трішки зі скандалом… На жаль, одне питання – про реорганізацію Розбишівської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату – випало з порядку денного, і його додали в кінці засідання, але голосів для кворуму не вистачило. Тому сесія буде продовжена, і рішення з цього питання ми обов’язково приймемо на наступному засіданні».
Про дату і час проведення другого пленарного засідання двадцять сьомої сесії буде повідомлено додатково, зазначається на офіційному сайті Полтавської обласної ради.

Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий