Завдання охолодити всю квартиру одним кондиціонером: геніальне рішення чи нерозумна економія?

Завдання охолодити всю квартиру одним кондиціонером: геніальне рішення чи нерозумна економія?

За прогнозами синоптиків, виснажлива спека повернеться до нас і в серпні. Тож, якщо фінанси дозволяють, краще не відкладати до наступного теплого сезону встановлення у помешканні кондиціонера. Популярний сучасний пристрій забезпечить в оселі комфортну температуру, й господарі зможуть повноцінно відпочити.
Щоправда, переоцінювати можливості кондиціонера також не варто. Розчарування настає у тих, хто очікував, що завдяки одному приладу буде прохолодно в усьому будинку чи квартирі, а на практиці виявилося, що спліт-система ефективно діє тільки в кімнаті, де встановлений її внутрішній блок.
У вигіднішому становищі власники потужнішого (відповідно, дорожчого за ціною) кондиціонера, які заздалегідь продумали найзручніше його розташування у будинку.

Принцип роботи кондиціонера. Будь-який кондиціонер працює за рахунок рідкої речовини – фреону, який здатний або поглинати (при випаровуванні), або віддавати тепло (при конденсації). Холодоагент при випаровуванні в теплообміннику внутрішнього блоку забирає тепло, а конденсуючись у зовнішньому блоці – віддає його. Фізика процесу полягає у перенесенні тепла з одного середовища в інше (у випадку з охолодженням – з приміщення на вулицю).
Основний параметр, який потрібно враховувати при виборі такої техніки, – холодопродуктивність, або потужність охолодження. На кондиціонерах від різних виробників індекс потужності може бути вказаний як у кВт, так і в спеціальних британських теплових одиницях – BTU, БТО.
До прикладу, індекс потужності 05 – це 5000 БТО на годину, що відповідає 1,5 кВт і обслуговує площу в 15 кв.м; 07 – 7000 БТО на годину, продуктивність у цьому випадку складає 2,1 кВт, що ефективно для площі 20 кв. м. Індекс потужності 25 – це 2,5 кВт, адекватні для 25 кв.м; 30 – 3 кВт для 30 кв.м і т.д.
Розрахунок потужності кондиціонера проводиться, орієнтуючись на площу приміщення. Чітко обмежена потужність – основна проблема, яка не дозволяє охолоджувати одним пристроєм відразу кілька кімнат. Кондиціонер якісно знизить температуру тільки на відповідній його параметрам площі.
Варіанти розміщення потужної спліт-системи. Існує кілька способів розташувати потужний кондиціонер у квартирі так, щоб він одночасно охолоджував 2 чи 3 кімнати. Перший спосіб – встановити внутрішній блок пристрою у коридорі, якщо з нього є вихід в усі кімнати, де потрібне охолоджування; другий – навпроти дверей в суміжні кімнати.
Подібне розташування припустиме, однак по-справжньому ефективним його не назвеш. Досягти повноцінного охолодження повітря в кількох кімнатах відразу не вдасться. Навіть через відчинені двері з коридору в інші кімнати буде виходити не більше 10 – 15% холоду, що унеможливлює створення рівномірної температури в квартирі. До того ж, при установці в коридорі пристрою із холодопродуктивністю, розрахованою на всю площу квартири, буде утворюватися надто різкий перепад температури – в тому приміщенні, де стоїть кондиціонер, буде дуже холодно, оскільки його площа менша, ніж потенціал техніки.
Інший нюанс пов’язаний із наявним у кондиціонері термостатом, який зупиняє процес охолодження по досягненню зазначеної користувачем температури. Таким чином, потужний пристрій швидко охолодить повітря в коридорі й зупиниться, не дозволяючи повноцінно знизити температуру в прилеглих приміщеннях.
Якщо кондиціонер встановлений в одній кімнаті. Це найпоширеніша ситуація: пристрій встановлений в одній із кімнат, але виникає необхідність знизити температуру і в інших. Щоб досягти мети, спочатку максимально охолодіть повітря в одній кімнаті. Тобто кондиціонер, розрахований на площу конкретної кімнати, увімкніть на мінімальну температуру, після чого вийдіть і зачиніть двері. Коли спліт-система зупиниться (а це значить, що термостат визначив зниження показників до встановлених), залишиться тільки відчинити двері до сусідньої (суміжної) кімнати – холодне повітря частково вийде й охолодить друге приміщення.
Авжеж, це не ідеальний спосіб, адже в першій кімнаті буде надто холодно. Але так можна робити, наприклад, якщо кондиціонер встановлено в спальні, в якій на даний момент ніхто не знаходиться, а є необхідність трохи охолодити вітальню.
Ще один спосіб – спрямувати потік повітря за допомогою вентилятора, встановленого в охолоджуваному приміщенні. Однак тут будуть аналогічні проблеми: нерівномірне охолодження, перевантаження кондиціонера, не розрахованого на велику площу. Додатково з’являється ще один вагомий мінус – зайвий шум.
Спліт- і мультиспліт-системи. Для правильного і повноцінного охолодження усього житлового приміщення розміщують спліт-систему в кожній з кімнат, де потрібне зниження температури повітря, або ж встановлюють на фасаді будинку надпотужний зовнішній блок, до якого можна підключити відразу кілька внутрішніх блоків.
Великим плюсом мультиспліт-систем є можливість підібрати не тільки кількість внутрішніх блоків відповідно до кількості кімнат, а й встановити різні за потужністю блоки, з розрахунку на різну площу приміщень.
(За матеріалами інтернет-сайта cikavinka.kr.ua).

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий