Завершуємо посівний сезон

Завершуємо посівний сезон

Травень – це один із найбільш насичених періодів у житті садівників-городників, завершальний етап весняного марафону. У цей час вже можна спостерігати перші результати вкладеної праці, а загальна картинка ділянки набуває відносно завершеного вигляду. Також остання декада місяця надає шанс виправити упущення, що стосуються пересадки рослин або висівання насіння, інакше подальше зволікання негативно позначиться на їхньому розвитку. Якість заходів, проведених в саду в цей час, багато в чому визначає здоров’я і зовнішній вигляд всіх його жителів, починаючи від газонної трави і закінчуючи плодовими деревами.

Роботи з багаторічними і однорічними квітами

В травні робота садівника полягає в наступному:
• поділ і посадка кореневищ багаторічних рослин (іриси, хости, канни, лілейники, маки, пульмонарії та ін.);
• в першій і другій декаді місяця (залежить від району) посів однорічників в ґрунт: майорця, айстри, агератуму, запашного тютюну, бальзаміну, матіоли та ін.;
• висадка розсади петуній, сурфіній, пеларгоній, а також бульб кал, бегоній та інших рослин, що зимували в закритих приміщеннях (коли минула загроза низьких температур);
• посадка цибулин гладіолусів, бульб жоржин, лютиків, анемонів, цибулин лілій та інших квітучих рослин;
• викопування, сортування і просушування первоцвітів (крокуси, проліски, гіацинти та ін.).
Особливу увагу необхідно приділити боротьбі з бур’янами. Для цього проводиться прополка і розпушування ґрунту, а також його мульчування. Проводиться підживлення, а полив регулюється залежно від погоди.

Плодово-ягідні кущі: догляд та розмноження

Урожай, який плануєте отримати, багато в чому залежить від особливостей сортів плодово-ягідних кущів. Роботи на цій ділянці саду можуть бути такими:
• перевірка і проведення завершального етапу обрізки;
• обробка з метою попередження ураження хворобами і шкідниками;
• висаджування нових рослин в заздалегідь підготовлені лунки;
• мульчування вже наявних посадок, полив і підгодівля;
• створення опор для витких сортів ожини, жимолості та інших чагарників, підв’язка малини і смородини (але деякі сучасні сорти прекрасно обходяться і без цього).

Дбаємо про фруктовий сад

Травень – час квітучих садів і солов’їного співу. Насолоджуючись швидкоплинною красою, варто пам’ятати і про важливість цього періоду. Для отримання хорошого врожаю проводять остаточну обрізку дерев, їх вапнування і обкопування. Першу обробку спеціальними препаратами для захисту від шкідників і хвороб проводять на стадії сплячих бруньок (можливо, це кінець або навіть середина квітня – залежить від кліматичної зони), а потім у фазі рожевого бутона. Внесення азотних добрив сприятиме кращому формуванню зеленої маси. Буйство цвітіння поступово вщухає, а на зміну йому приходять нові клопоти по догляду за підростаючою зав’яззю.

Роботи з овочевими культурами

Вираз про те, що весняний день рік годує, найбільш актуальним є саме в травні. І для того, щоб наповнити восени засіки, потрібно зробити наступне:
• висіяти моркву пізніх сортів, цибулю, буряк, пряні трави;
• висадити картоплю, призначену для зберігання, а також цибулю-сіянку;
• на початку місяця вже можна виносити під плівку розсаду огірків для отримання раннього врожаю, а висівати цей овоч в ґрунт потрібно після настання стійкої теплої погоди;
• розсаду помідорів, перців і баклажанів також висаджують, коли мине загроза заморозків. При цьому потрібно подбати про захист пасльонових від зголоднілих за зиму колорадських жуків – вони можуть в лічені години знищити ніжні рослини.
Також догляду вимагають грядки полуниці і суниці. У травні розріджують посадки, видаляють вуса, що з’являються, роблять підгодівлю. Лихом садівників-городників в цей час є бур’яни, які прагнуть заглушити ніжні паростки культурних рослин. Боротьбі з ними потрібно приділити особливу увагу. Також необхідно привести в порядок галявини, газони, підготувати ящики для компосту, полагодити доріжки, огорожі, альтанки та все те, що вимагає уваги і рук дбайливого господаря.
Підготовлено за матеріалами відкритих інтернет-джерел.

Поділися:

Добавить комментарий