Завершується підготовка проєкту змін до Перспективного плану формування територій громад Полтавщини

Завершується підготовка проєкту змін до Перспективного плану формування територій громад Полтавщини

Фінальну стадію підготовки проєкту змін до «Перспективного плану формування територій громад Полтавської області» обговорили в облдержадміністрації.
Згідно з дорученням Прем’єр-міністра України в регіонах до кінця листопада 2019 року мають завершити розробку проєктів змін до перспективних планів формування територій громад, аби перспективні плани охоплювали 100 відсотків території областей.
Директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Інна Іщенко порадила місцевим громадам, які ще не ухвалили відповідних рішень, якнайшвидше провести у себе громадські слухання і звернутися із пропозиціями про об’єднання до облдержадміністрації.
«Що стосується облдержадміністрації, то ми щонайшвидше надаємо висновки, не дотягуючи до десятиденного терміну, щоб дозволити новим громадам до 1 січня вже формувати свої бюджети на наступний рік», – зазначила Інна Іщенко.
З урахуванням змін, затверджених 17.09.2016 року на засіданні сесії обласної ради, Перспективний план передбачає створення 81 об’єднаної територіальної громади (ОТГ). Нині вже створено 54, 9 з яких – у поточному році. Остаточний проєкт Перспективного плану передбачатиме стовідсоткове покриття території області ОТГ.
Інна Іщенко назвала критерії їх формування згідно з методикою Кабінету Міністрів: «Це основні чотири критерії: чисельність населення, яка має бути не менше 3 тисяч мешканців, оскільки до 3 тисяч громада вважається з низьким критерієм спроможності, це площа відповідної території, індекс податкоспроможності, а також частка місцевих податків і зборів. І, беззаперечно, це наявність дітей шкільного віку – 250 діток і 100 дітей-дошкільнят».
Реформа передбачає зміни не лише на базовому (ОТГ), а й субрегіональному (районному) рівнях. Кількість районів скоротять. Кабінет Міністрів пропонує для Полтавщини 4 укрупнені райони або округи – Полтавський, Кременчуцький, Лубенський, Миргородський.
Округи мають проходити по межах проєктних адмінтеродиниць базового рівня (ОТГ), а не адміністративних (сільських) районів. Питання меж укрупнених районів та їх центрів викликало чимало дискусій під час відкритих обговорень, які проводили фахівці департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА у різних регіонах області.
Інна Іщенко нагадала, що Прем’єр-міністр України дав доручення всім областям до кінця листопада цього року виконати власне моделювання оптимальної мережі надання публічних сервісів і послуг. Розповіла, що структурні підрозділи в області в цілому завершили роботу з картою нинішніх об’єктів. Завершуються роботи із картою проєктних мереж публічних сервісів і послуг.
В області буде проведено засідання міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального базового та районного устрою Полтавської області. За їх підсумками підготують зміни до Перспективного плану формування територій громад областей.
«Ми плануємо і надалі працювати в контексті завдань, поставлених Президентом перед нами, – заявив після наради голова облдержадміністрації Олег Синєгубов. – Слід зосередитися не тільки на досягненнях, а й на тих проблемних питаннях, які ми попередньо з’ясували, і їх треба вирішити».

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

Поділися:

Добавить комментарий