Інформаційний кур’єр

Зберегти і примножити

ПІДБИЛА підсумки трирічної роботи громадська спілка «Полтавське товариство сільського господарства». Відроджена 18 вересня 2015 року фундація продовжує пропагувати органічне землеробство та природне відтворення родючості грунтів.

Головними напрямками діяльності сучасного товариства є пропаганда органічного виробництва і – на його основі – виготовлення продукції для здорового харчування людей, розповів кандидат сільськогосподарських наук, професор кафедри землеробства і агрохімії імені В. І. Сазанова Полтавської державної аграрної академії (ПДАА) Микола Опара.
– Упродовж трьох років напрацьовувалися основні напрямки роботи товариства у галузях землеробства, бджільництва та молочного скотарства. А це – відмова від використання синтетичних мінеральних добрив та засобів хімічного захисту рослин, збереження та примноження родючості грунтів, виробництво екологічно безпечної продукції для харчування. Для втілення цих напрямків провели чимало заходів. Зокрема відкрили Центр органічного землеробства у с. Покровське Шишацького району. Там відбулося чимало просвітницьких заходів для дітей та дорослих. Центральна база, на якій зараз проводиться основна робота, розташована у Полтаві, – зазначив Микола Опара.
Небуденною подією у розвитку органічного землеробства стало і відкриття у Полтаві магазину органічної продукції ПП «Агроекологія». Останні два роки господарство налагоджує тісні міжнародні зв’язки, його спеціалісти беруть активну участь у найбільших європейських виставках, розширюють ринок експортного збуту. Тут також почали вирощувати такі перспективні культури, як льон олійний, нут, соя та чина. Господарство наростило поголів’я великої рогатої худоби до 6 тисяч голів. Екологічно безпечне молоко використовується для виробництва дитячого харчування «Агуша». Щорічно працівники господарства заготовляють 72 тисячі тонн органічних добрив. Також цього року було закладено полігони сортів ПДАА на базі саме цього підприємства. А ще – сортів білоцерківської, німецької та французької селекцій. Останні два роки тут проходять широкомасштабні «Дні поля» з просвітницькими заходами для аграріїв. Також підприємство повністю відмовилося від виробництва мінеральних добрив та розширило площі органічного землеробства.
Засновники спілки «Полтавське товариство сільського господарства» це не лише «Агроекологія», а й агропромхолдинг «Астарта-Київ», ТОВ «Агрофірма імені Довженка», ПП «Білоцерківська агропромислова група», фермерське господарство «Еко-Маяк». Вони є своєрідними полігонами для проведення наукових досліджень вченими ПДАА, яка також входить до засновників громадської спілки.
Голова фермерського господарства «Маяк» Тетяна Корост розповіла про здобутки свого «Еко-Маяка» – ще одного фермерського господарства в мініатюрі, створеного на базі вже існуючого. Полтавці давно знають його як один із небагатьох виробників м’ясопродуктів без хімічних домішок. За минулий рік там виготовили 3000 тонн м’ясних делікатесів та заготували 7000 тонн меду. Контроль якості – за найвищими стандартами. Зараз на порядку денному – вирощування «сильних» хлібних сортів пшениці з високим вмістом клейковини. У Європі така пшениця не користується популярністю. Там ставку роблять на вміст у ній білка. Але насичення хліба штучною клейковиною призводить до проблем зі здоров’ям населення. Тому Україна має стати резервом якісної екологічної сировини для випікання хліба.
***
Нині в області діє 14 агропідприємств, що займаються органічним землеробством. Також 23 підприємства виробляють екологічно чисту продукцію, а 26 суб’єктів господарювання сертифіковані на виробництво органічної продукції.

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Добавить комментарий