Збирання хлібів  перейшло за екватор

Збирання хлібів перейшло за екватор

Цьогорічні жнива на Полтавщині хоча й дещо запізнилися зі стартом, але наполеглива й злагоджена робота хліборобів усіх господарств різних форм власності області дає свої результати. Збирання ранніх зернових колосових і зернобобових культур перевалило за екватор. Тож є надія, що область буде з хлібом.
За оперативними даними департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації, станом на 27 липня аграріями області ранні зернові та зернобобові культури зібрано на площі понад 270 тисяч гектарів, намолочено близько 1,25 мільйона тонн зерна. Середня урожайність склала майже 48 центнерів з гектара. Озиму пшеницю зібрано приблизно на 200 тисячах гектарів, що становить близько 80% до запланованого, намолочено майже один мільйон тонн зерна при середній урожайності 48,4 ц/га. Обмолот озимого ячменю завершено. Його загалом намолотили 50 тисяч тонн, середня урожайність – 51,0 ц/га. Аграрії завершують збирання ярого ячменю, який уже зібрано майже на 70 тисячах гектарів, що становить понад 85% до запланованого. Намолот склав 282,5 тис. тонн, середня урожайність – 45,6 ц/га. Наближається до завершення й обмолот гороху, під який загалом відводилося трохи більше 6 тисяч гектарів. Намолочено близько 20 тисяч тонн бобових при середній урожайності 33,3 ц/га. Крім того, ріпак зібрано майже на 80 відсотках відведених площ. Середня урожайність цієї культури становить 28,3 центнерів з гектара.
Всього в області підлягало до збирання 351,5 тисячі гектарів ранніх зернових та зернобобових культур, з них озимої пшениці – трохи більше 240 тисяч гектарів.

Людмила ДАЦЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий