Збірна України розпочала боротьбу за вихід у фінальну частину чемпіонату світу-2022

Підопічні Андрія Шевченка гостьовим поєдинком із чинним чемпіоном світу – збірною Франції – розпочали довгий відбірковий шлях, який, сподіваємося, приведе нашу національну збірну у фінальну частину чемпіонату світу-2022. Нагадаємо: до складу збірної було викликано і воротаря «Ворскли» Дмитра Різника, хоч на ігровий майданчик він поки що не виходив.

Господарі поля вважалися беззаперечним фаворитом цього протистояння, але українці продемонстрували справжній характер і привезли з Франції такий жаданий заліковий бал. Французи забили досить швидкий м’яч (на 19 хвилині матчу красивим ударом відзначився Грізман), щоправда, це був гол після офсайда. Якби матч обслуговувала система VAR, після перегляду епізоду рефері б взяття воріт не зарахував, адже суддя на лінії навіть вибачився у перерві за свою помилку перед Андрієм Шевченком. «Боржок» суддівська бригада віддала українцям пізніше, коли головний арбітр не призначив пенальті у ворота нашої команди.
Та як би там не було, у другому таймі збірна України відігралася. На 57-й хвилині простріл Караваєва в один дотик «замкнув» Сидорчук, м’яч на своєму шляху «знайшов» стегно Кімпембе і закотився у ворота французів. УЄФА та ФІФА довгий час не могли визначитися, кого вважати автором гола (сайт УЄФА «записав» м’яч на Сидорчука, а офіційний ресурс ФІФА – на француза), та головне, що цифри 1:1 на табло протрималися до завершення матчу. Україна вдало стартує у відбірковому циклі!
* **
Другий поєдинок українці провели вдома проти збірної Фінляндії. І цей двобій також завершився із рахунком 1:1. Але якщо нічия у Франції дорівнювала майже перемозі, то після київського матчу вболівальники збірної України були у розпачі. Від початку гри нашій команді не вдавалося зруйнувати міцні захисні редути збірної Фінляндії, але на 80 хвилині зустрічі влучний постріл Мораеса, здавалося б, підтвердив ігрову перевагу підопічних Андрія Шевченка. Та приємний для нашої команди рахунок 1:0, на жаль, до кінця матчу не протримався. За кілька хвилин до закінчення поєдинку дуже прикра помилка при передачі м’яча, якої припустилися українські захисники, призвела до пенальті у наші ворота. У підсумку – нічия, і Україна втрачає два залікових бали.
* **
Третій матч насиченого першого тижня відбіркових ігор наша команда зіграла також у Києві пізно ввечері у середу, 31 березня. Оскільки поєдинок із збірною Казахстану відбувся тоді, коли цей номер «Зорі Полтавщини» вже було передано до друку, про результат гри та турнірне становище у групі D читайте у одному з наступних номерів «Зорі Полтавщини».