Збірна України – у чвертьфіналі!

У шотландському Глазго, на футбольній арені Гемпден-Парк, відбувся матч 1/8 фіналу Євро-2020, який уже став історичним. Наша національна команда, яка лише втретє грала в європейських чемпіонатах, вперше в історії вийшла з групової частини турніру в плей-оф чемпіонатів Європи і перемогла збірну Швеції. Збірну України вважали аутсайдером не лише шведи. Шведська команда посіла перше місце у своїй групі, де, до речі, була й збірна Іспанії, і вважалося, що для збірної Швеції можливо все. Цей неймовірно складний для нас матч спостерігала, мабуть, уся Україна і понад 500 уболівальників з української діаспори у Великій Британії безпосередньо на стадіоні, бо з України з причин протоколу COVID-19 (Україну там відносять до червоної зони) практично ніхто потрапити не зміг.
Перша частина гри проходила у відносно спокійному темпі, адже усі розуміли ціну помилки і вартість перемоги. Та вже на 10-й хвилині Роман Яремчук завдав першого потужного удару в площину воріт суперника, а шведи у свою чергу вже на 13-й хвилині подавали другий кутовий. На 23-й хвилині з чудової передачі Андрія Ярмоленка Олександр Зінченко стає автором красивого голу. І тут же Георгій Бущан виконує класний сейв від потужного удару Себастьяна Ларссона. Після жорсткого фолу Людвіга Аугустінсона проти Ярмоленка нашим не вдалося реалізувати штрафний з вигідної позиції. Шведи почали тиснути і діяти більш агресивно, українці організовано відбивалися в обороні, але на 43-й хвилині найкращий шведський бомбардир Євро-2020 Еміль Форсберг забиває м’яч «у роздягальню». 1:1.
За статистикою першого тайму гра приблизно була рівною, але шведи грали гостріше, виглядали впевненішими і в атаці були кращими.
Початок другого тайму відзначився позитивною динамікою гравців української збірної, вони контролювали м’яч більше, але гру «вели» все ж шведи. На 59-й хвилині Микола Матвієнко рятує від, здавалося, стовідсоткового гола. На 66-й Бущан у неймовірному кидку відправляє м’яч на кутовий. Наші відповідали контратаками. Основний час завершувався, і здавалося, що обидві команди вирішили не ризикувати, зберігати сили для овертайму.
В додатковий час тренер шведської збірної робить три заміни, щоб посилити атаку. Артем Бєсєдін отримує важку травму, і збірна залишається без центрфорварда, але у більшості, бо Марку Даніельсону суддя показує червону картку. Один за одним отримують травми ще кілька наших гравців. Напруження зашкалювало. І ось майже на останній хвилині додаткового часу Артем Довбик, який вийшов на заміну, забиває переможний м’яч, встановлюючи два рекорди: Мішеля Платині – найпізніший гол Євро і наймолодший автор гола на Євро в історії України. 2:1.
Тож збірні Франції, Німеччини, Нідерландів, Португалії… полишають турнір, а збірна України – у чвертьфіналі.
Дякуємо збірній України, яка стала однією з наймолодших, за бажання, старання, самовіддачу, за волю до перемоги. 3 липня, у суботу, в Римі у чвертьфіналі українці грають з англійцями. Інші чвертьфінальні пари: Швейцарія–Іспанія, Бельгія – Італія, Чехія – Данія.