Збірна України: здобутки і прорахунки

BUCHAREST, ROMANIA - JUNE 21: (BILD ZEITUNG OUT) Andriy Yarmolenko of Ukraine controls the ball during the UEFA Euro 2020 Championship Group C match between Ukraine and Austria at National Arena on June 21, 2021 in Bucharest, Romania. (Photo by Stanislav Vedmid/DeFodi Images via Getty Images)

Триває чемпіонат Європи з футболу «Євро-2020». На час формування цього номера відбуваються останні матчі групового етапу.

Хоча збірна України й програла (2:3), але доволі вагомо заявила про себе у першій грі з Нідерландами – фаворитами групи С, де була Україна, та Євро-2020. Наші футболісти встановили рекорд Євро за швидкістю відновлення балансу м’ячів (програючи (0:2), українці зрівняли рахунок протягом чотирьох хвилин). Збірна України була визнана також кращою командою 1-го туру групового раунду Євро-2020 з відборів м’яча, а Андрій Ярмоленко зі своїм «шедевральним» голом увійшов у топ-5 найефективніших правих півзахисників першого раунду групового турніру.
Особливо напруженим став другий матч у груповому турнірі української збірної зі збірною Північної Македонії, що відбувся в Бухаресті. Уболівальники його навіть охрестили «валідольним». Перший тайм українці завершили з рахунком 2:0. Але у другому таймі македонці завдяки пенальті скорочують розрив і починають тиснути, не забиває одинадцятиметровий Руслан Маліновський, і все ж наші футболісти зберігають переможний рахунок – 2:1.
Для гарантованого виходу в плей- оф з другого місця нашій збірній у заключному третьому турі групового турніру зі збірною Австрії достатньо було нічийного результату. Але, враховуючи попередню перемогу, настрій у футболістів та вболівальників був бойовий, наступальний. Та не так сталося, як гадалося. Австрійці активно почали гру і встановили контроль над м’ячем. Перший удар в площину наших воріт відбувся вже на 11-й хвилині. На 21-шу хвилину збірна Австрії подала аж п’ять кутових, і останній став результативним – 0:1. Мали шанс виправити ситуацію Андрій Ярмоленко та Микола Шапаренко, але не реалізували можливостей.
У другому таймі з’явилася надія, що збірна України знайде властиву їй гру, однак… Рахунок 0:1 треба вважати як подарунок, бо в австрійців ще було чимало моментів збільшити перевагу. Українська збірна програвала майже за усіма критичними показниками. Тож у підсумку групового турніру в українців три очки і баланс забитих та пропущених (_-1). Можемо сподіватися лише на везіння, щоб потрапити у топ-четвірку кращих третіх команд груп. Шанс є! У трьох групах ігри ще не завершилися. У всякому разі одна з двох команд, яка вибуває з турніру, вже відома. Це – збірна Фінляндії (три очки і баланс -2). 1/8 фіналу почнеться 26 червня.